Pátek v 12.30 - 30.Leden 2009 | napsal : baryman | rubrika: ostatní

Anglie - 24.kolo

Premier league logoV lednových bojích se často rozhoduje o tom, které týmy vydrží v boji o titul a které ne. S lehkostí hrající Liverpool má najednou velké problémy, poslední čtyři zápasy remizoval a titul se pomalu ale jistě vzdaluje. Že by si to opět rozdal United s Blues? Asi už to tak bude. Tahákem kola bude nedělní zápas zmiňovaného Liverpoolu s Chelsea. Dokáží se svěřencí Rafa Beníteze zvednout?

V úterý a středu se Premier league hrála také a právě Liverpool zaváhal ve Wiganu, když v 83.minutě srovnával po faulu Lucase z penalty Mido. Při pohledu na tabulku a skutečnost, že Wigan není nijak finančně zaopatřený klub s skvělým zázemím, je nutno pochválit dlouhodobu práci manažera Bruceho, díky kterému je Wigan na sedmém místě. Chelsea doma porazila Boro, když oba góly vsítil Kalou. United se na West Bromu pěkně zastříleli, výhra 5:0 jistě potěšila celý tým, ale hlavně Van der Sar je potěšen, protože společně s obranou překonal rekord Petra Čecha v počtu minut bez obdržené branky. Navýší statistiku ďábli i proti Evertonu?

Na přestupovém poli se stále čeká, zda Given z Newcastlu přestoupí do City nebo ne. City se také snaží zíksat Santa Cruze z Blackburnu. Tottenham pravděpodobně už nemá zájem o Robbieho Keana z Liverpoolu a O Carlose Teveze má zájem mnoho špičkových celků. Joe Ledley z Cardiffu je blízko přestupu do Fulhamu, který o druholigového borce jedví eminentní zájem. City taky hodlá získat do obrany Materazziho z Interu či Alexe z Chelsea.

Manažer Martin O’Neill si pochvaluje příchod Emila Heskeyho do kádru Villains, protože zkušený útočník rozhodl zápas na Portsmouthu jedinou brankou zápasu.

Manchester United - Everton

(sobota 31.1. v 18:30)

United jsou na koni, ač to tak dříve nevypadalo, nyní jsou svěřenci Alexe Fergusona na první pozici s dvoubodovým náskokem a hon na další titul mají ve svých rukách. Everton prožívá slušné období, po třech remízách 1:1 (2x s Liverpoolem a naposledy s Arsenalem) však narazí na nedobytnou defenzivní řadu, kterou kryje Van der Sar. Aktuální rekord 1032 minut bez obdržené branky je úctyhodný a hlavně se ho budou snažit United opět doma na Old Traffordu prodloužit.  Vidič či Ferdinand jsou velmi kvalitní obránci, jedni z nejlepších v lize a právě proti nim nastoupí Everton. Tým, který góly dávat umí, ale hlavně se prosazoval ze vzduchu při standartkách a podobně, nyní však proti Manchesteru bude težké se ze standartky trefit. Velmi silná hlavičkující zeď se bude snažit nepustit Cahilla ke svým “několikametrovým” výskokům a myslím, že se to podaří. Není náhodou, že obrana United je nejlepší v lize s pouhými 10 obdrženými góly za 22 zápasů.

Tip : Everton nedá gól
Kurz bwin.cz : 1.95
Možná výhra : 195kč

Aston Villa - Wigan

Villains se hřejí na krásné čtvrté pozici a Liga mistrů je stále blíž a blíž. Martin O´neill má zasebou povedený nákup Heskyeho, který jak jsem již zmiňoval rozhodl zápas na Pompey jedinou brankou zápasu v 21.minutě. V aktuální sezóně Villa hraje velmi dobře a hlavně účelně. Obrana nedostává mnoho gólů, i když by to mohlo být lepší. V útoku jsou na tom domácí také dobře, tým není závislý na jednom střelci ale na několika -Agbonlahor, Ashley Young, Barry či zraněný Carew mají na kontě více branek. Právě Carewa by měl zastoupit Heskey, kterému se to prozatím daří.

Jen tu je trochu problém, soupeřem Villains bude Wigan. Nenápadný celek, se kterým manažer Bruce dokázal (a asi ještě dokáže) velké věci. je obdivuhodné, jak takový klub může někdo prakticky bez peněz dostat až na 7. pozici v tabulce. Wigan zakládá hru kompaktní hře a v posledních měsících hlavně vypiloval defenzívu, která za posledních 10 zápasů dostala jen devět branek, když soupeřemi byly týmy jako Arsenal, United, City či Liverpool. Dopředu už to tak slavné není, ale od egyptské dvojice Zaki - Mido se čekají na JJB Stadium velké věci.

Dnes čekám opatrnou hru z obou stran, nikdo nebude chtít udělat chybu a pokud se brzy někdo neprosadí nemělo by se jednat o gólové hody. Já tipuji 2,5- a jen tak mimo přidávám sázku na poločas remízu, viděl bych to tak na 0:0 poločas.