Čtvrtek v 12.05 - 26.Únor 2009 | napsal : counterpika | rubrika: tenis

ATP Dubai

Na turnaji v Dubaji dnes začínají čtvrfinalové zápasy.Tento turnaj byl vždycky velmi prestižní a především skvěle obsazený kvůli velmi vysoké dotaci ( tento rok 2,223,000 $ ).Tento rok se ale nezúčastnil Nadal ( zranění kolene ),Federer ( odpočinek kvůli bolavým zádům ),Verdasco ( zranění levé nohy ),Davyděnko ( zranění paty ) a Andy Roddick.
Tím pádem nám vypadlo z turnaje pět velkých favoritů.Jejich místa ale v dnešních zápasech zastoupili hráči také vysokého postavení v žebříčku,ale přece jen turnaj ztratil velkou prestiž,což musí každého tenisového fandu mrzet.Horkým favoritem a turnajovou jedničkou je Novak Djokovič,ke kterému se mi vztahuje dnešní sázka.

Turnajová jednička a světová trojka Novak Djokovič v posledních týdnech nehraje ve vrcholné formě.Na kurtu se trápí i s velkými outsidery, jakým byl například včera Jan Hernych.Jeho soupeř Chorvat Marin Cilič hraje naopak ve velké pohodě a drží úctyhodnou sérii výher – již sedm v řadě.Takto to vypadá,že je za kurz dobré vsadit na Ciliče,ale jsem opačného názoru.
Djokovič je přece jen jiný kalibr a rovnat se mu může jen Nadal,Federer nebo Murray.Od Australian Open prohrál dva zápasy, a to s Roddickem a Tsongou.
Ciličovi se něco podobného stát nemohlo,jelikož hrál od porážky s Del Potrem ( osmifinále Australan Open ) jen s průměrnými hráči (Clement,Serra,Veic,Troicki,Benneteau,Tipsarevič).Jediným výrazněji nadprůměrným byl krajan Ančič,kterého ale taky porazil.
Když jsem viděl naposledy Ciliče byl pro mě velkým zklamáním.To samé ale můžu říct o Djokovičovi,kterého jsem speciálně sledoval kvůli dnešní sázce.
V dnešním zápase ale dle mého bude rozhodující to,že Djokovič je do budoucna největším adeptem na 1. místo v žebříčku ATP a také to,že je rozhodně takřka ve všech směrech lepší než Cilič ( až na psychiku,zde má velké rezervy ).
Tento zápas, i když ze statistik tak jistě nevypadá dle mého bude jednostranný pro Djokoviče.Sázku bych viděl na přesný výsledek 2 : 0,ale jelikož to je moje první analýzy na těchto stránkách,budu opatrnější a zvolím méně rizikovou příležitost – tedy jen výhru Novaka Djokoviče za pěkný kurz u sportingbetu – 1,54.

Tip : výhra Djokoviče
Kurz sportingbet : 1.54
Možná výhra : 154 kč

 

Komentáře (8)

 1. baryman říká:

  První set 6:3, zatím pohoda

 2. counterpika říká:

  Nj , ale Djokovič se štestím 1.set,Cilič nevyužil dva breakbally,mohl se vrátit do hry.
  Začal 2. set a Djokovič v prvnim gamu nevyužil 4 breakbally,ale Cilič v druhém gamu 2,takže můžu být rád za to,jak to je :)

  video : http://atdhe.net/live-tv-3925.html

 3. baryman říká:

  takže konec

  Djokovic - Cilic 6:3 6:4 (1,54) OK

 4. pubi říká:

  tady chválim, já čekal že djokovič bude mít víc problémů, přece jenom te dneni v nic moc formě, měl sem vsazenej over… jinak příští kolo je pro djokoviče s gillesem simonem konečná, ten si ho trpělivou /nudnou/ hrou naláká a djokovič se vyautuje sám :)

 5. hylin říká:

  tak Djokovič si vybojoval postup do finále.No konečně ukázal že na to má a že není tykový jelito

 6. baryman říká:

  a jo, sice po boji, ale je to tam, že by se zvedal?

 7. hylin říká:

  snad jo ale finále s Davidem Ferrerem bude zajímavý zápas.

 8. counterpika říká:

  hylin ,no to máš pravdu,myslím že bude over 21,5 - za 1,68 vypsal bwin….

Přidej komentář

Nejdříve se musíte přihlásit pro přidání komentáře.