Čtvrtek v 20.58 - 26.Únor 2009 | napsal : counterpika | rubrika: ostatní

Páteční předehra nizozemské ligy

eredivisiePátek,tradiční den pro předehru nizozemské eredivisie svoji tradici dodržuje,což je v tento den obvyklé.Bude také pokračovat vítězná tradice PSV Eindhovenu,který se utká proti ambicioznímu Heerenvenu?Eindhoven na Heerenven hrát umí,to potvrdili v posledních letech mnohokrát,když z posledních osmi vzájemných zápasů domácí vyhráli dokonce sedmkrát i s handicapem 0:1.Za pěkný kurz tento zápas vypadá lákavě.

Začátek zápasu : 27.2.2009 - 20:45 -  Philips Stadion, Eindhoven.

PSV Eindhoven na začátku sezóny zažil takovou menší krizi,kdy ne a ne se naladit do té optimální vítězné formy.V lize mistrů jim to nešlo,skončili až na posledním místě v nesmírně vyrovnané skupině.Možná měli na Marseille,které se aspoň nominovalo do poháru UEFA,ale v danou dobu nebyla forma.V domácím poháru smolně vypadl s Alkmaarem 1:0 na penalty.
V lize neudělali žádnou delší sérii bez porážky.
To Heerenvenu to šlo na začátku sezóny v lize přece jen lépe a drželi se okolo toho 3. – 5. místa.Heerenvenu se minulý rok podařilo kvalifikovat do poháru UEFA,který byl pro něj ale letos velkým propadákem.Sice měli těžkou skupinu,ale neuhrát ani bod ze čtyř zápasů,když jde o tak velké peníze,to je ostuda.

V současnosti je ale vše jinak.PSV v domácí lize válí,protože je netíží žádné poháry,zatímco Heerenven se připravuje 3.3. na domácí pohárové vystoupení proti Nijmegenu.
Einhoven má velmi dobrou bilanci z posledních deseti zápasů 5 – 5 – 0.Eidhoven naposledy štastně vyhrál ve velmi dobrém a doma silném Groningenu 0 :1 gólem z 92. minuty,což hodně posílilo sebevědomí,které bude v zápase s Heerenvenem velmi důležité.
O Heerenevenu nemůžeme říct,že hraje špatně,ale přeci jen zápasy venku neumí odehrát tak dobře jako před vlastním publikem.

Další velkou výhodou PSV je taky velmi dobrá ofenzíva,kterou táhne Toivonen a Afellay.Z posledních 4 zápasů nastříleli 14 gólů.Heerenven naopak z posledních čtyř zápasů vždy gól dostal.Proti silné ofenzivě mistrovského celku z Eindhovenu to budou mít hosté nesmírně těžké.Skoro jistota je vsadit na +2,5 branky v tomto zápase,ale já zkusím výhru domácího celku za pěkný kurz.
Největší výhodu ale stejně vidím v tom,že domácí na Heerenven hrát prostě umí.Jak už sem psal, z posledních osmi zápasů PSV porazily Heerenven sedmkrát a vždy i s handicapem 0:1.Nejčastější byly výsledky 4:1 a 2:0.Já se ale spokojím s obyčejnou výhrou PSV.

Tip : výhra PSV Eindhovenu - 1