Pátek v 20.06 - 27.Únor 2009 | napsal : counterpika | rubrika: ostatní

Ligue 1 - 26.kolo

ligue 1Sobota,den kdy je většinou největší počet sázkových příležitostí,musí být využit.Tento den nabídne v 26. kole francouzské ligy řadu zajímavých zápasů – Nantes – Grenoble,Le Mans – Le Havre,Valenciennes – Lille,Sochaux – Nice,Auxerre – Toulouse,Bordeaux – Lorient,Caen – Marseille,PSG – Nancy,Monako – St.Etienne a Lyon – Rennes.Udrží,nebo dokonce zvýší svůj náskok vedoucí tým ligue 1 Lyon ? Prohraje Le Havre a pomalu ztratí všechny šance na udržení se v soutěži ?

Valenciennes – Lille

Začátek zápasu : 28.2.2009 - 19:00

Tento zápas vypadá jako naprosto vyrovnaný boj,ale dle mého je mírným favoritem Lille,které to ale valenciennesnebude mít nad domácím Valencinnes vůbec jednoduché,jelikož domácí jsou pouze jediné místo nad sestupovou hranicí, a to jen o skóre.

Právě proto tento tým potřebuje doma vytěžit co nejvíc bodů proti hratelnějším soupeřům.Lille ale má taky o motivaci postaráno – v případě výhry a shody pár šťastných náhod se může dostat až na druhé místo!Moje sázka na tento zápas se ale týká počtu branek.Jelikož výsledky Valencinnes od začátku roku byly : 0:0 , 1:1 , 1:0 , 0:0 , 1:1 , 2:0 a 0:0 ( bez prohry ) , tak nemůžu věřit Lille,že zde boduje naplno.Pouhé dva lilleobdržené góly z posledních sedmi zápasů také ukazují,jak kvalitní přípravu hráči Valenciennes absolvovali.

Naopak hráčům Lille to veku vůbec nejde.Poslední dva venkovní zápasy v únoru pro ně dopadly špatně ( s Auxerre prohráli 0:2 a v Le Mans 0:0 ).

Velký problém má Lille,který je považován za černého koně ligue 1 v koncovce.Nemá žádného výrazně nadprůměrného kanonýra,který by střílel góly pravidelně.Bastos a Obraniak nastříleli dohromady 17 gólů,ale v posledních týdnech se trápí.Obraniak ale výrazně pomohl gólem na začátku utkání proti Monaku,které nakonec vyhrály 2:1.

Poslední vzájemný zápas hraný ve Valencinnes skončil bezbrankovou remízou 0:0.Francouzská liga je celkově gólově velmi podprůměrná.Je to takový opak nizozemské eredivisie,kde padne z každé druhé akce gól.Největší problém této ligy je,že je velmi těžké si šance vůbec vytvořit,protože v této lize má přednost především defenziva a úkol neprohrát,než v Anglii,kde jde o fotbal určený pro diváky plný branek.

Nantes – Grenoble

Začátek zápasu : 28.2.2009 - 19:00 - Stade de la Beaujoire, Nantes

Tento zápas mě kvůli kurzu dost zaujal.Zdá se mi,že takový outsider,jako je nováček francouzské nejvyšší nantessoutěže si zaslouží mnohem vyšší kurz,protože vyhrát v Nantes,které je sice taky nováčkem soutěže,ale jen nantestento rok,protože předminulá sezóna se jim vůbec nevyvedla.Došlo k velkým změnám v kádru,tým se dostal do herní pohody a suverénně prošel 2.francouzskou ligou k postupu do 1.ligy,kam bezpochybně patří.

Již v minulé sezóně tím pádem tyto dva kluby spolu hrály, a jejich vzájemné zápasy jasně hovoří pro Nantes.Grenoble doma dvakrát ve vzájemném zápasu prohrálo ( 0:3 a 0:1 ),v Nantes pak Grenoble také nedokázalo dát gól a prohrálo 1:0.

Současná forma je dalším výrazným argumentem pro Nantes.Z posledních 10 zápasů má úctyhodnou bilanci 4-4-2 ( jen dvě prohry ,s druhým PSG a čtvrtým Bordeaux,které se daly očekávat grenoblegrenoble).Grenoble po výborném vstupu do sezóny zažívá obrovskou krizi,která dle mého vyvrcholí sestupem do 2. ligy.Přeci jen má náskok pouhé tři body na sestup.

Grenoble z posledních 16 zápasů vyhrálo jen jeden jediný, a to před vánocemi ( 20.12.2008 ),což je víc jak dva měsíce bez výhry.Poslední byla se slabým Le Mans doma pouze 2:1.

Když přičteme,že Grenoble dal jen jediný gól z posledních šesti zápasů,má mizivou šanci na úspěch.Volím 10 za krásný kurz 1,25 na bwinu.Kdo se nebojí,doporučuji ať vsadí 1 až za 2,22 !

Oba zápasy dávám dohromady na jeden tiket,jelikož undery ve francouzské lize nabízejí kurzy mezi 1,5 – 1,7 , tak jako doplnění přidávám Nantes,které je dle mého takřka jisté.

Tip : Valenciennes - Lille ( -2,5 goal - under ) + Nantes - Grenoble 10 ( neprohra domácích )

Kurz bwin.com : 1,55 * 1,25 =  1,93

Možná výhra : 193 kč

 

Komentáře (2)

  1. counterpika říká:

    Valenciennes - Lille 2:0 ( -2,5g ) OK
    Nantes - Genoble 1:1 ( 10 ) OK

    Ale modlil jsem se za Valenciennes,jelikož po první půli už bylo 2:0,takže nesměl padnout gól.To se mi se štěstím povedlo :)

  2. baryman říká:

    Dobrý, sem ti říkal že under vydrží ;)

Přidej komentář

Nejdříve se musíte přihlásit pro přidání komentáře.