Pátek v 1.46 - 27.Únor 2009 | napsal : pubi | rubrika: ostatní

Pubiho ochutnávka z Gambrinus ligy

GLV sobotním utkání České Gambrinus ligy se střetne Vrbova Plzeň (10.) na domácím hřišti se Škorpilovým Libercem (5.). Oba týmy v 1. jarním kole prohráli, Plzni nestačil mohutný závěr na Edenu (3:2- goly: Mlika, Limberský). Více z utkání naleznete v tomto článku.

FK Viktoria Plzeň – FC Slovan Liberec

(Gambrinus liga- fotbal, sobota 28. února 2009, 14:30)

pavel horvathV sobotním utkání České Gambrinus ligy se střetne Vrbova Plzeň (10.) na domácím hřišti se Škorpilovým Libercem (5.). Oba týmy v 1. jarním kole prohráli, Plzni nestačil mohutný závěr na Edenu (3:2- goly: Mlika, Limberský). Po utkání se vyjádřil jasně například kapitán týmu Pavel Horváth: “Nemyslím si, že by Slávia doma potřebovala ještě pomáhat takovýmto způsobem!“. To Liberec své utkání s Teplicemi naprosto nezvládl (0:1), na čemž se projevila zejména absence Andreje Keriče, který si odpykával trest za karty.

Tento zápas tedy také proto vypadá celkem jednoznačně na výhru domácího týmu. Viktoria Plzeň se také oproti svému soupeři v zimě výrazně posílila, přišli další adepti na základní sestavu, jako jsou Ševinský z Bolky nebo jeden z nejtalentovanějších stoperů současnosti- Liberečák Jan Polák. O jeho startu se jednalo v průběhu týdne, nakonec však bude proti svým zaměstnancům k dispozici. Plzeň navíc zdobí fantastická brankářská trojice: Ticháček, Poštulka a navrátivší Daněk. To Liberec se pouze oslaboval, odešli tito hráči: Brožík, Polák (právě do Plzně- na hostování), Ditrich (návrat z hostování z MB) a především Jan Bílek (do K´lauternu). Na jeho postu defenzivního záložníka nastoupil po MS U20 v Kanadě stagnující Marcel Gecov. Právě záloha bude při složení středové řady Plzně velikou slabinou Slovanu (Kolář, Limberský, Horváth, Petržela, Rezek – Papoušek, Gecov, Dort, Dočkal => především uprostřed zálohy bude mít Plzeň jasnou převahu!). Dalším plusem pro hru Plzně a z toho vyplývající výhru je perfektní stav trávníku, který bude nakloněn technickému fotbalu.

Plzni bude chybět pouze levý obránce Jiráček, po jeho „výkonu“ na Slávii se to však nezdá být velkou ztrátou, spíše naopak! Do týmu se vrátí Tomáš Rada, tento defenzivní universál byl z 1. jarního kola vyřazen za 4 žluté karty z podzimu. Slovanu bude opět chybět Andrej Kerič, který si v 1. kole odpykal pouze polovinu svého trestu (za 8 ŽK). Naopak jedná se o příchodu starého známého Kajo Kisela, který by přišel jako amatér (minulý týden ukončil smlouvu na Letné). Jeho start již v Plzni se však zdá být velmi málo pravděpodobný.

Dalším důvodem, proč zvolit výhru domácích je to, že Plzeň je v lepší formě již z konce podzimu, případnou výhrou s tímto soupeřem by se mohla dostat k Liberci na rozdíl 1 bodu! Poslední vzájemný zápas skončil 1:1. Liberec má obrovské problémy ve střílení branek, utkání s Teplicemi nebylo žádnou výjimkou. Jasně to prokazují výsledky z přípravy- například: 0:0 generálka s ČB, 0:1 příprava s Artmedií, 1:3 na Kypru s Gornikem Zabrze (gol: Papoušek). V posledních 4 utkáních (včetně zápasu v Teplicích) se tak tento tým prosadil pouze 1x, ani 1x se netrefili obávaní útočníci Kerič, Blažek, Smetana či Nezmar. To Plzeň nemá se střílením golů ani zdaleka takové problémy, 2 goly na Slávii- to je statistika velmi kvalitní a nesnižuje na ni nic ani fakt, že obhájci titulu nastoupili v improvizovaném složení obrany. Střelecká potence v přípravě: 2 goly Bohemians 1905 v generálce (Krbeček, Tatanashvili), 2 goly RADu Bělehrad (2x Horváth), 4 goly Dubnici (2x Mlika, Horváth, Kolář), 3 goly CSKA Sofii (Mlika, Rezek, Tatanashvili).

Možnost výhry domácích se dá tedy ve zkratce vysvětlit pár fakty:  domácí se v premiéře představili o 100% lépe než hosté, střelecké schopnosti obou týmů hovoří také ve prospěch Západočechů, živější kombinační projev Viktoriánů, poslední přípravné zápasy, snaha domácích dohnat v tabulce právě sobotního soupeře, změny v kádrech ///ustálená sestava domácích (v zimě pouze doplnění kádru- posílení), hostům odešli Polák, Dittrich a především Bílek///. Sázkové kanceláře navíc nabídli na tento zápas velice zajímavý kurz, šance v tomto zápase bych viděl přibližně v těchto poměrech: 50%-25%-25% => proto mi vychází fair kurz jednoznačně 2.0, takže se v utkání nachází poměrně vysoké value.

Zápas můžete sledovat v přímém přenosu na www.fotbalzive.cz! Přenos začíná cca 5 minut před začátkem utkání.

GOOD LUCK!

Tip: 1

Nejvyšší kurz: 2,4 (sázkové společnost: bet365)

Fair kurz: 2,0

Důvěra: 4/10

Pot. výhra: 240,-

 

Komentáře (3)

  1. p3drox říká:

    Trošku překvapující výsledek 0:2 ,docela jsem tomu věřil

  2. Robb říká:

    překvapující ani ne, jsem dával neprohru hostí, ale nezoufej, v tom je krása fotbalu a sportu obecně, i když to někdy přivádí člověka k šílenství!!!

  3. pubi říká:

    omlouvám se všem, byl to kiks… plzen sice hrála dobře, ale hold to nevyšlo

Přidej komentář

Nejdříve se musíte přihlásit pro přidání komentáře.