Sobota v 20.47 - 28.Únor 2009 | napsal : counterpika | rubrika: fotbal

Nedělní Gambrinus liga

gambrinus ligaNeděle,další den plný sportovních příležitostí,takže doporučuji si vyrazit na nějaký fotbal,či doma nebo v hospodě shlédnout některý ze zápasů prestižních fotbalových lig.Můj tip ale bude na naši domácí ligu,která zaostává za evropským průměrem o docela dost.Především ve střílení branek.O tom každého z nás přesvědčily hlavně včerejší výsledky : Plzeň – Liberec 0:2,to by šlo,ale vrchol byl Ostrava – Žižkov 0:0,Sparta – Č.Budějovice 0:0 a Zlín – Kladno 0:0.Budou nedělní zápasy ve stejném bezgólovém trendu,nebo se s nimi někde naopak roztrhne pytel ?

FK Baumit Jablonec - SK Sigma Olomouc

Začátek zápasu : 1.3.2009 - 15:00 - Chance Arena, Jablonec

jablonec baumit fk

Jelikož jsem z Jablonce a na ligový fotbal chodím pravidelně,tak vím jak na tom Jablonec je.
Domácí Baumit v přípravě předváděl povedené výkony,když hrál s průměrnými týmy Ukrajiny,Kypru,Polska – v generálce pak proti Čáslavi 1:1.Většinu gólů střílí navrátilec David Lafata,který téměř vždy dá gól každý druhý zápas.Vstřelil gól Čáslavi a hlavně Mladé Boleslavi,kde Jablonec minulý týden senzačně vyhrál 1:2.Za takto vysoký počet branek ( na české poměry ) ,dle mého může především velmi dobře připravený trávník,na kterém se dal hrát kombinační fotbal a ne taková holomajzna,jakou předváděla včera Sparta,Ostrava nebo Zlín.
Olomoučtí měli v 17. ligovém kole proti sobě těžkou zkoušku – Spartu.Bohužel neuspěli tak jako Jablonec a prohráli díky vlastnímu gólu 0:1.
Sparta měli velmi těžké dostat se do brankových příležitostí,jelikož velmi dobře sehraná obrana Rossi, Šuškavčevič, Škerle, Onofrej působily jistým dojmem.
Olomouc bude hlavně v Jablonci chtít navázat na velmi kvalitní výkon ze závěru minulého zápasu.Tlak vyústil v pokutový kop,který nakonec hlavní rozhodčí odvolal.
Olomoucká hra stojí především na jejím tvůrci – Melinhovi.Ten ale v této sezóně nepřekračuje výrazný nadprůměr,ale zase nemůžu říct,že nepatří mezi ty lepší.
Poslední vzájemný zápas hraný na Andrově stadionu skončil remízou 1:1 ( góly dali Lafata a Hubník ).Myslím,že Olomouc i přes tak kvalitní útok,jakým je Hubník – Toleski budou mít těžké se prosazovat proti zkušené jablonecké defenzivní čtyřce Zábojník, Pavlík, Kučera, Hamouz.
Když šáhneme dále do historie vzájemných zápasů,zjistíme,že Jablonec – Olomouc ,nebo opačně,z posledních 16 vzájemných zápasů pouze dvakrát přesáhl hranici 2 vstřelených gólů.
Poslední dva vzájemné zápasy hrané v Jablonci skončily 2:0 pro domácí,takže papírový favorit je přeci jen domácí Baumit.
Gólové průměry během celé sezóny na zápas jsou 2,52 a 2,29,takže žádný over není předpokládaný.

FK Jablonec - pravděpodobná sestava:
Špit - Zábojník, Pavlík, Kučera, Hamouz - Čížek, Eliáš, Loučka, Hloušek - Haudrič - Lafata
Sigma Olomouc - pravděpodobná sestava:
Drobisz - Rossi, Šuškavčevič, Škerle, Onofrej - Kaščák, Hořava - Doležal, Melinho, Hubník - Toleski

Dle statistik a včerejších výsledků musím konstatovat,že nejvýhodnější sázka na tento zápas je vsadit na tzv. under ( - 2,5g ).Kurzy jsou trvale v česku nízké na tento typ sázky,ale co se dá dělat.

Tip : -2,5 gólu ( under )
Kurz sportingbet : 1.55
Možná výhra : 155kč

 

Komentáře (6)

 1. counterpika říká:

  Fk Baumit Jablonec - SK Sigma Olomouc 1:0 (2.Čížek)

  No měl jsem strach,když už v druhé minutě dal Čížek gól,ale nakonec to byl jediný a vítězný. :)

 2. pubi říká:

  kurz nic moc, vyhrávat se dá jen díky value! ale jinak s přehledem, tam se under čekat dal… grats!

 3. baryman říká:

  Čížek střílí, i minule dával gola, v tipu na první kolo na nej byl kurz 6.2

  jinak dobrej under

 4. be-ry říká:

  no vypadáto, že čížek odchází do ruska

 5. counterpika říká:

  čížek se vrací do Ruska a Špit se zranil na 3 měsíce.

 6. be-ry říká:

  jjsázejte proti jablonci

Přidej komentář

Nejdříve se musíte přihlásit pro přidání komentáře.