Sobota v 17.05 - 18.Duben 2009 | napsal : pierre | rubrika: formule 1

Formule 1 - Velká cena Číny

formule 1A máme tu další závody Formule 1, tentokrát ze Šanghaje - Vekou cenu Číny. První dva závody vyhrál J.Button ze stáje Brawn GP, vyhraje i tento závod ? Během tohoto týdne rozhodl soud o sporných difuzorech, že jsou v pořádku a tak už v tomto závodě se budou některé stáje snažit nasadit alespoň vylepšenou verzi difuzorů. Vývoj plnohodnotná verze těchto difuzorů bude trvat delší čas, a proto se v tomto závodě ještě nedá počítat se smazáním výkonnostního rozdílů, díky těmto difuzorům, stájí Brawn GP, Toytota a Williams.

A jak dopadla kvalifikace na zítřejší závod ?

Tentokrát se výborně převedla stáj Red Bull a pole position tentokrát vybojoval Sebastian Vettel a Mark Webber vybojoval 3. místo na startu. Mezi oba jezdce redbulu se vtlačil Fernando Alonso z Renaultu a jen jako perlička, všichni tři mají ve voze motor Renault :-). Až za touto trojicí se umístili Rubens Barrichello a Jenson Button, oba z Brawn GP. Všech těchto 5 jezdců mělo mezi sebou minimální časové rozdíly. Pro závod natankováno mají nejvíce oba vozy stáje Brawn GP - cca na 20 kol, oba vozy Red Bullu mají natankováno o poznání méně - cca na 12 kol a nejméně má natankováno F.Alonso - cca na 9 kol.

A jak dopadne zítřejší závod ?

Ikdyž tentokrát oba vozy stáje Brawn GP stojí až na 4. resp. 5. místě, tak mají pro start natankováno nejvíce paliva s kterým zajeli téměř stejné časy jako jako jezdci na 1. - 3. místě, kteří však mají o poznání lehčí vůz, proto si tipnu, že opět vyhraje vůz stáje Brawn GP.
S.Vettel - vyhrál pole position, ikdyž s lehčím vozem, Red Bullu tato trať sedí a Vettel je velice rychlý a dobrý závodník, což už několikrát dokázal a proto bych ho tipoval, že si vyjede umístění na podiu - tj. do 3. místa.
A ještě pár tipů kdo dojede na bodech, tj. do 8. místa - tak určitě to budou Fernando Alonso, Mark Webber a Jarno Trulli.

Brawn GP - vítězný vůz závodu - kurs 2,0
unibet.com - důvěra v tip 5/10

S.Vettel - podium - tj. do 3.místa - kurs 1,909
sportingbet.com - důvěra v tip 5/10

F.Alonso - pořadí do 8. místa - kurs 1,42
expekt.com - důvěra v tip 5/10

M.Webber - pořadí do 8. místa - kurs 1,42
expekt.com - důvěra v tip 5/10

J.Trulli - pořadí do 8. místa - kurs 1,4
sportingbet.com - důvěra v tip 5/10

 

Přidej komentář

Nejdříve se musíte přihlásit pro přidání komentáře.