Úterý v 18.34 - 21.Duben 2009 | napsal : pubi | rubrika: fotbal

Rumunská I.liga- 26. kolo

Dnes od 20:00 se odehraje další kolo Rumunské ligy. Dnes se již odehráli 2 utkání. V tom zajímavějším deklasovalo Dinamo Bistritu 5:0. Hattrickem se o to postaral Niculae, který se v posledních minutách také postavil do branky (domácí měli 3x vystřídáno a zranil se golman Lobont).

Unirea Urziceni - Vaslui

(Rumunsko I.liga- fotbal, úterý 21. dubna 2009, 20.00)

V tomto utkání 26. kola I.ligy proti sobě nastoupí domácí Unirea (2.) proti 7. Vaslui. Vaslui si pamatujeme z dvojzápasu v lonském poháru UEFA, kdy jen těsně (0:0, 0:1) podlehli Pražské Slávii. I to mluví jasně o kvalitě tamní soutěže, neboť Vaslui je jen mírně nadprůměrný tým I.ligy.

Domácí celek zažívá nadživotní sezonu. Po lonské sezoně, kdy se umistil na poháré příčce (5.) již letos začíná tajně pokoukávat po velepřekvapivém titulu. Na vedoucí Dinamo nyní ztrácí pouhé 2 body. V minulém kole Unirea podle mnohých ztratila, remíza 0:0 s 5. Craiovou však nebyla k zahození. Ta si totiž v minulých týdnech doma smsla jak na Dinamu (2:0), tak na Kluži (4:1). Tým z Urziceni není nijak hvězdný, nicméně těží z týmové hry a práce bývalého hráče Chelsea (a současného trenéra) Dana Petrescua. Nejlepšími střelci týmu jsou Bilasco (6x) a Onofras (7x). Jinak hraje Unirea spíše hodně defenzivní fotbal (64% letos under 2,5).

To Vaslui má za sebou opoznání zajímavější utkání. V sobotu se totiž utkala v jednom z nejlepších utkání sezony s Magerovou Timisoarou (Temešvár). Utkání skončilo 4:3 v neprospěch Vasluie, přestože dokázala během 3 minut v 1. půli dorovnat z 0:2 na 2:2. O goly se postarali Wesley, Temwanjera a Milisavljevič (4. goly byl vlastní). Nejlepším střelcem je hvězdný a již zminovaný Zimbabwan Temwanjera (8x). Fantasticky se ukazuje také Brazilec Wesley, který přišel před sezonou z Leixões. Hrál sice pouze 8x, stihl však 4 branky. Nastupují zde také Slováci Kuciak (brankářská jednička) a obránce Farkaš (8 startů).

Před týdnem se oba týmy střetli ve vzájemném utkání, hrálo se na neutrální půdě a zápas ovládla Vaslui v poměru 2:0. O goly se postarali Wesley a Genchev. Nyní se však bude hrát na půdě 2. týmu tabulky a bude to úplně jiné utkání
—————————————————————————————————————–

Ke zdůvodnění tipu poslouží několik faktů:
1. Vaslui je velmi ofenzivní tým, naopak Unirea dost defenzivní. V utkáních Unirei padlo jen 54 golů (37:17), to v utkáních Vasluie 66 (36:30). Hosté se venku prosazují, to tedy očekávám i dnes. Navíc Unirea jako 2. tým tabulky s Vasluií neprohraje 2x v týdnu, co jí etd yzbývá, než dát také gola?!  Navíc doma také s goly problém nemá.

2. Ani jeden tým by neměl být nijak zásadně hráčsky oslaben.

3. Ve vzájemných zápasech se vítěz často mění, dnes očekávám boj o výhru, ve kterém oproti očekávání půjde spíše o ofensivu než o defenzivu. Oba týmy by chtěli zvítězit, čímž by Unirea zaútočila na čelo a Vaslui na poháry.

4. V tabulce under/over I.ligy je Vaslui na 3. místě, i proto si myslím, že dnes gola dá. A jak už jsem dnes říkal, pokud jej dá Vaslui, dá jej i Unirea Urziceni.

5. Pokud by někoho od tohoto tipu odrazoval malý počet golů domácích, reakcí je naopak vysoký počet inkasovaných golů Vasluie a takéf akt, že Vaslui je ještě v poháru, takže by nemusela jít dnes tak agresivně po vítězství. Navíc i sázkové kanceláře favorizují Unireu.

V tomto tipu se nachází málé value, svému tipu věřím na 55% , což je matematicky kurz 1,81.

Pro majitele satelitních televizí- utkání je možno sledovat jako již tradičně na rumunském sportovním kanálu GSP TV. Přenos začíná 5 minut před výkopem.

GOOD LUCK!

Tip: oba gol- ANO

Nejvyšší kurz: 1,95  (sázkové společnost: bwin)

Fair kurz: 1,8181

 

Komentáře (1)

  1. pubi říká:

    opět KO, moc na moje tipy ted nedávejte, možná jste ovlivněni ted tim že jsem tu předtim patřil výsledkově k nejlepším… ted začínám s tou novou ligou ve které s ezatím moc nevyznám, takže berte mé tipy s rezervou, nebaví mě vám stále na icq opakovat, proč se mi ted nedaří :)

Přidej komentář

Nejdříve se musíte přihlásit pro přidání komentáře.