Pátek v 15.31 - 24.Duben 2009 | napsal : pubi | rubrika: fotbal

Rumunská I.liga- 27. kolo

Rumunská I.liga postupuje zběsilým tempem. Tento víkend se odehraje již 27.kolo. Z dnešních 2 utkání jsem si vybral vzájemný zápas Farulu Constanta a Dinama Bukurešt.

Farul Constanta – Dinamo Bucuresti

(Rumunsko I.liga- fotbal, pátek 24. dubna 2009, 17.00)

Domácí Constanta je po posledním zápase, kdy podlehla 11. Otelulu 0:2, již ve velmi tíživé situaci. Osm kol před koncem soutěže je šestnáctý a na záchranu ztrácí již 5 bodů. I na webových stránkách Constanty se již mluví o vážné situaci, ze které nebude lehké se dostat. Nicméně Farul formu prostě nemá, především přestal dávat goly. V posledních 5 utkáních dal pouze 1 gol! V zápasech tohoto týmu padá velmi málo golů, průměrný výsledek je 0.73:1,56.

Dinamo má letos cíl jediný a vůbec se za něho nestydí. Před sezonou vyhlásilo útok na titul a také se pdole toho zařídilo. Tabulku vede o 2 body před Unireou, bilance tohoto týmu je 16-4-6 při skore 44:19. Střelecky nejaktivnějším je především Niculae, který se v minulém kole blízkl hattrickem a v závěru minulého utkánís e také psotavil do branky (Dinamo již mělo 3x vystřídáno). Celkem má letos na svém kontě 11 branky a je v tabulce střelců druhý. Daří s etaké Danciulescuovi (9 golů) či Baŕatuovi (6 golů). V posledním kole rozdrtila Bucurest 5:0 Glorii. Dinamu budou chybět Lobont, Pulhac, Tamas, Diabate, Ndoyem, Mitea či již zminovaný Bratu.
—————————————————————————————————————–
Ke zdůvodnění tipu poslouží několik faktů:

1. Můj tip je, že nevstřelí oba týmy gol. Za poslední 3 roky, kdy Farul postoupil do I.ligy, se hrálo 7 vzájemných utkání. Pět z nich skončilo tímto tipem!

2. Farul nedal gol 4x z posledních 5 utkáních. Na domácím hřišti v dubnu dokonce zažilo 2 prohry bez golu (ze 2 zápasů): Cluj 0:1, Poli Iasi 0:3.

3. Výhra Dinama je velmi pravděpodobná, nicméně s nelichotivým kurzem. HCP vypsán nebyl. Proto jsem zvolil tento tip. Dinamo má velmi kvalitní obranu (19 inkasovaných golů za 26 zápasů) a domnívám se, že Farul k ničemu nepustí.

4. Farul nemá střelce. Pouze Portugalec Chico má na svém kontě 6 golů, další hráči dali maximálně 2-3 goly.

5. Dinamo utkání rozhodně nevypustí, chce titul a proto musí utkání na půdě „skorosestupujících“ pravidelně vyhrávat.

Pro majitele satelitních televizí- utkání je možno sledovat jako již tradičně na rumunském sportovním kanálu GSP TV. Přenos začíná 5 minut před výkopem.

GOOD LUCK!

Tip: oba gol- NE

Nejvyšší kurz: 1,7 (sázkové společnost: bwin)

Fair kurz: 1,6

Důvěra: 60%

 

Přidej komentář

Nejdříve se musíte přihlásit pro přidání komentáře.