Úterý v 17.53 - 28.Duben 2009 | napsal : pubi | rubrika: fotbal

Rumunský pohár- semifinále

Většina týmů I.ligy tento týden neodehraje v Anglickém systému, hraje se totiž semifinále Poháru. Dnes chvíli před 8. hodinou změří síly Dinamo s Temešvárem, zítra ve stejném čase Kluž s Vasluí. Utkání prvního se třetím celkem tabulky se hraje na neutrální půdě v Kluži.

Dinamo Bucuresti - Timisoara

(Rumunsko POHÁR- fotbal, úterý 28. dubna 2009, 19.45)

Dinamo Bucuresti zažívá po lonské sezoně (4.) fantastickou sezonu a touží po doublu. V lize je na prvním místě s náskokem 2 bodů před Unireou, v poháru se dnes představí mezi 4 posledními. V současné době má Dinamo velmi dobrou formu, když zvítězilo ve 4 z posledních 5 utkání. Navíc se daří také střelecky- v těchto zmíněných 5 zápasech dalo Dinamo 17 golů! A to nehrálo s žádnými slabými soupeři, v derby rozválcovalo Rapid 4:2 či týden předtím Vaslui 4:1. Průměrný počet golů v zápasech tohoto týmu je 2,52. Nejlepšími střelci jsou Niculae (11) a Danciulescu (10). Chybět budou reprezentační golman Lobont či záložník N’Doye. O víkendu čeká Bucuresti velmi důležitý zápas s Clují v I.lize. Podle jmen i letošních výkonů má Dinamo o trochu lepší tým, než-li hosté z Temešváru.

Předpokládaná sestava:
Dolha-L.Goian.-Moti-Scarlatache-Izvoranu-Malick-Bostina-Zicu-Torje-Niculescu-M Niculae

Magerova Timisoara je na tom statisticky letos ještě lépe, nicméně díky 6 bodovému odpočtu je až na 3. místě. Z 27 kol prohrála pouze 3x, navíc vsítila nejvíce golů v celé soutěži- 51! V posledních 5 zápasec navíc Temešvár 4x vyhrál. V posledním zápase se o těsnou výhru 1:0 postaral až v nastavení střelou z velké vzdálenosti Curteanu. Soupeřem byla AFC Bistrita. Nejlepším střelcem týmu je Bucur (12) v závěsu za ním jsou záložníci Curteanu (8 ) a Karamyan (7). V dnešním zápase by měl nastoupit na svém obvyklém místě pod hrotem také Baníkovec Lukáš Magera. K dlouhodobě zraněným Armanu Karamyanovi, Gogaovi a Brezinskýmu se na marodku přidali také bratr Artiom Karamyan a Alexa.

Utkání se bude hrát na neutrální půdě v Kluži, v případě nerozhodnutého stavu by následovalo prodloužení, případně penalty. Hraje se jednokolově bez odvet.
—————————————————————————————————————–
Ke zdůvodnění tipu poslouží několik faktů:

1. V tabulce dosažení overů jsou oba týmy na špičky soutěže- Timisoara je první (průměr: 2,93) a Dinamo je šesté (2,52).

2.
Také tabulka střelců I.ligy hovoří za vše- z prvních 4 hráčů patří 3 těmto 2 klubům (Niculae, Bucur, Danciulescu).

3. Oba týmy mají velmi ofenzivní týmy, navíc se nachází v perfektní formě a oba stále sní o doublu. O formě hovoří také poslední zápasy obou týmů (4 výhry z 5 zápasů).

4. Jediný vzájemný zápas této sezony skončil také overem. Dinamo vyhrálo na půdě soupeře 3:0. Goly: 12.Brezinský Miloš(vlastní gól) 53.Danciulescu Ionel Daniel 69.Cristea Andrei

5. Temešvár v posledním zápase ukázal, že se dokáže vypořádat i s absencí Karamyana, což byl veliký otazník.

6. Dinamo letos v poháru nastoupilo 3x, z toho 3x utkání skončilo overem- 2:1, 3:1, 4:2.

Utkání je možno sledovat na rumunském sportovním kanálu GSP TV (popřípadě přes my2p.eu)

GOOD LUCK!

Tip: over 2,5

Nejvyšší kurz: 2,1 (sázkové společnost: bet365)

Fair kurz:
2,0

Důvěra: 3/10

 

Komentáře (1)

  1. pubi říká:

    OK- 1:4
    Za vyrovnané první půle se prosadil Magera. Gol Timisoari overu dopomohl, nebot Dinamo začalo útočit. Ve druhém polčoas pokračoval nádherný fotbal (mimochodem o 100% lepší než 1. půle semifinále LM) a začli také padat goly. V závěru dostal z frustrace po ostrém šlapáku červenou kartu Izvoranu. Bucuresci tak přišla o šanci na double

Přidej komentář

Nejdříve se musíte přihlásit pro přidání komentáře.