Sobota v 21.04 - 09.Květen 2009 | napsal : pierre | rubrika: formule 1

Formule 1 - Velká cena Španělska

formule 1A je tu další závod Formule 1, tentokrát letos poprvé zavítáme do Evropy a to na Velkou cenu Španělska. Prozatím máme překvapivě zatím pouze dva vítěze VC a to J.Buttona, který vyhrál poslední VC Bahrajnu a celkově letos už vyhrál 3x a S.Vettela, který má na svém kontě letos jedno vítězství, minulý závod v Bahrajnu dojel druhý za J.Buttonem.

Jak dopadla kvalifikace

Tentokrát si opět, jak už jsme v této sezóně zvyklí, vozy stáje Brawn GP a J.Button si letos už potřetí vyjel pole position, týmový kolega R.Barrichello si vyjel třetí startovní pozici. Mezi oba vozy Brawn GP se jako tradičně zařadil S.Vettel ze stáje Red Bull a týmový kolega M.Webber si vyjel pátou pozici. Vedle S.Vettela se na 4 pozici překvapivě umístil F.Massa na Ferrari, kdy týmový kolega K.Räikkönen nepostoupil z první části kvalifikace a bude startovat z 16. místa. A na 6. a 7. místa odstartují vozy Toyoty v pořadí T.Glock a J.Trulli.

Kupodivo jezdci na předních pozicích mají vesměs natankované - težké vozy téměř stejně, jediná výjimka je snad F.Alonso na 8.místě, který má nejlehčí vůz.

Jak dopadne zítřejší závod ?

Tak zítřejší závod vypadá zase na souboj J.Buttona z Brawn GP a S.Vettela z Red Bullu. Je velmi pravděpodobné, že vyhraje jeden z nic a protože šance vidím 50/50, tak bych přidal tip na S.Vettela, kde kurs na vítězství je daleko výhodnější. Kursy na umístění do 3.místa pro oba jezdce jsou velmi nízké, zde bych sázky nedoporučoval.

Pěkné zlepšení zaznamenalo Ferrari, sice K.Räikkönen nepostoupil z 1. části kvalifikace, ale F.Massa obsadil 4. místo a ve 3. volném tréninku obě Ferrari dominovala. Takže bych dal jeden horký tip - F.Massa umístění do 3.místa.

A ještě jedna téměř jistá sázka - M.Webber, Red Bull je velice rychlý, obsadil v kvalifikaci 5.místo a sázka umístění na bodech je téměř na jistotu.

 S.Vettel - vítěz závodu - důvěra v tip 3/10 - kurs 4,0 - sportingbet

F.Massa - pořadí do 3. místa - důvěra v tip 3/10 - kurs 2,35 - expekt

M.Webber - pořadí do 8. místa - důvěra v tip 7/10 - kurs 1,40 - sportingbet

 

Komentáře (2)

  1. pubi říká:

    2ko 1ok - škoda, měl jsi i lepší, snad příště :)

  2. pierre říká:

    Že to vyhraje Button či Vettel vyšel, bohužel Vettel měl špatně nastaveny zastávky v boxech - vždy ve stejném kole jako Massa a tím pádem nemohl bojovat o vítězství, ale měl na to.
    Massa taky málem vybojoval 3.místo, bohužel jen málem …
    a tutovka Webber vyšla - dokonce získal 3.místo :-)

Přidej komentář

Nejdříve se musíte přihlásit pro přidání komentáře.