Neděle v 1.06 - 10.Květen 2009 | napsal : shinki | rubrika: hokej

velké finále MS v hokeji Kanada - Rusko

Čárový rozhodčí Petr Blümel se může těšit na další účast ve finále mistrovství světa. K duelu o zlato mezi obhájci titulu Ruskem a Kanadou byl nominován na čarách spolu s Američanem Peterem Feolou. Jako hlavní budou rozhodovat finále Slovák Peter Ország a Fin Jyri Rönn.

Hrdinou semifinále se Švédskem se zdá býti díky golovým zápisům Derek Roy z Buffala, za první akcí však stalá  kulišárna “čahouna” St.Luise, který na konci sedmé minuty zmátl švédského gólmana Gustavssona. Roy pak měl ještě možnost potrestat vyloučení Stralmana, který si šel odpykat 2 minutový trest za podražení a když v přesilovce Dany Heatley vypálil svoji jedovku, Gustavson ji pouze vyrazil před sebe. - a Roy byl po třetím gólu rázem dvoubrankovým střelcem svého týmu.

Kanada - Švédsko 3:1 (1:0, 2:0, 0:1)

Branky a nahrávky: 7. Roy (St. Louis, Stamkos), 30. Horcoff (Fisher), 31. Roy (Heatley) - 47. Eriksson (Martensson).
Rozhodčí: Bulanov (Rus.), Kurmann (Švýc.) - Valach (SR), Winnekens (Něm.).
Vyloučení: 5:3.
Využití: 1:0.

Kanadské první dvě lainy (Heatley - Spezza - Roy a St. Louis - Stamkos - Doan) jsou hodně silné na puku a tím co předvádějí na šampionátů je osobně pasuji za nejlépe zkombinované lainy. Navíc gólman Rolson se mi zdá být za svou obranou linií, taky hodně v pohodě.

Rusáci porazili USA až brankou v samém závěru zápasu a musím říct, že jejich cesta k výhře byla velmi strastiplná. Bryzgalov dostal opět přednost a představil se mezi tyčemi a opět mě příliž neosilnil. Naopak kapitán Radulov, který před čtvrfinálovým zápasem s Běloruskem  asi vstanul levou nohou, byl v zápase semifinálovém  opět dost vidět. Ilja Kovalčuk pak opět naplnil kvótu branky na zápas a musím říct, že kanonýrovi Atlanty se na šampionátu daří.

Rusko - USA 3:2 (0:0, 2:2, 1:0)

Branky a nahrávky: 32. Kovalčuk (Zinovjev), 35. Frolov (Kovalčuk), 59. Gorovikov (Radulov, I. Nikulin) - 24. Brown, 39. Okposo (Hainsey, Liles).
Rozhodčí: Reiber (Švýc.), Vinnerborg - Sabelström (oba Švéd.), Wirth (Švýc.).
Vyloučení: 3:3.
Využití: 1:0.

Opakovaní finále z minulého roku, kdy Rusáci vykradli Kanadu bude mít jistě strhující atmosféru. Osobně více věřím týmu z Javorovým listem na hrudi, jejich brankář má lepší formu, i obrana je o malý chloupek lepší a hlavně jsou schopni otáčet i nepříznivé zápasy. Jejich útočná síla se skýva hned v několika střeleckých esech. kdyby byl na šampionátu i Malkin s Ovečkinem asi bych otočil, ale takto nevěřím, že  ruští bohatýři dokáží udolat Kanadský styl…navíc kapitán Radulov bude asi hodně špatně snášet kanadské žertíky a dost odsedí na trestné lavici.

pick: KANADA 1
sázkovka: sportingbet
kurz: 2,15 (7/10)

pick: KANADA -1,5
sázkovka: sportingbet
kurz: 3 (4/10)

 8-) GL

 

Komentáře (1)

  1. pubi říká:

    díky moc, takovýhle lidi to tu pořádně zvýší :) jinak ta soutěž začíná až od června, aby tam byl celej měsíc, takže květen ještě máme na shánění kvalitního tipérů

Přidej komentář

Nejdříve se musíte přihlásit pro přidání komentáře.