Pátek v 19.05 - 22.Květen 2009 | napsal : pierre | rubrika: formule 1

F1 - kvalifikace na GP Monaka

formule 1A je tu opět závodní víkend Formule 1 a tentokrát legendární GP Monaka, která se jede v ulicích Monte Carla. V sobotu nás čeká kvalifikace, která bude, více než kde jinde, důležitá pro samotný vývoj závodu, neboť v úzkých ulicích Monte Carla je v samotném závodě téměř nemožné předjíždět, proto je výchozí startovní pozice tak důležitá.

Při druhém tréninku na závod zajel nejlepší čas Nico Rosberg na Williamsu a za ním druhý nejlepší čas zajel letos překvapivě Lewis Hamilton na McLarenu. Třetí nejlepší čas zajel Rubens Barrichello, který byl zároveň i nejrychlejší v prvím tréninku. Čtvrtý nejlepší čas zajel Jenson Button, oba dva ze stáje BrawnGP.

Protože vozy stáje Brawn GP jsou v letošní sezóně prozatím nepřekonatelné a i samotná trať vozům sedí, tipoval bych, že kvalifikaci vyhraje jeden z nich. Zároveň Rubens Barrichello ve volných trénincích předvádí výborné výkony, tak bych předpokládal, že se už konečně bude chtít prosadit přes svého týmového kolegu Jensona Buttonu a bude se snažit vyhrát GP Monaka a tím pádem i samotnou kvalifikaci.

R.Barrichello - vítěz kvalifikace - důvěra v tip 3/10 - kurs 5,5 - bet-at-home

 

Přidej komentář

Nejdříve se musíte přihlásit pro přidání komentáře.