Neděle v 14.28 - 24.Květen 2009 | napsal : pubi | rubrika: fotbal

Dohrávka 32. kola Rumunské 1.ligy

V dnešních zápasech se dohrává 32. kolo. Jak všichni dobře víte, čekají nás již pouze 2 kola v úříštím týdnu. Dnes se odehraje velmi důležitý zápas v boji o titul, první Dinamo hraje na půdě druhé Unirei. Já se s vámi však v dnes první analýze podělím o jiné utkání.

FC Arges Pitesti – CFR Cluj

(Rumunská I.liga - fotbal, neděle 24. května 2009, 16:00)

Dlmácí Arges Pitesti mají veliké problémy především mimo hřiště. Asi tak před měsícem byl za korupci zatčen majitel klubu Conel Penescu. Jak jinak v Rumunsku- stejně jako u Becaliho se i u Penescua jednalo o podlácení rozhodčích. Na hřišti však Arges nazažívají nijak strašnou sezonu. Jakožto nováček na domácím hřišti letos ani jednou neprohráli (8-7-0). Nacházejí se tak v klidním středu tabulky, otázkou však je, jakou na tom má zásluhu Penescu. Poslední měsíc se totiž dnes domácímu týmu nedaří. V tabulce aktuální formy (posledních 6 zápasů) jsou Pitesti až třináctí! Tým se nemůže opřít o moc silnou obranu, naopak klíčovým hráčům (Tames a Nastasie) se letos vcelku daří- vstřelili 7, respektive 5 golů. V posledním kole Arges prohráli na půdě sestupujícího Farulu 0:2! Chybějí Tanase a Balasa.

Předpokládaná sestava:
Bosneag- Stan, Dita, Lacusta, Poenaru- Nastasie, Tames, Bazzi, Doman- Iordache, Kamara.

Kluži se naopak po příchodu nového trenéra, Conceicaa, daří. Z posledních 3 zápasů získala 7 bodů, navíc remíza je z půdy druhé a o titul bojující Unirei (1:1). V minulém kole Kluž zvítězila 2:0 s Brasovem. O goly se postarali Peralta a Ruiz. Kluž má stále ještě šanci na účast v Evropské lize, v současnosti je pátá. Evropská soutěž se týká třetího a čtvrtého týmu I.ligy. V zápasech Kluž pade hodně málo golů, průměr je jen 2,06 branky na zápas. Dovolil bych si tedy pro dnešek tipnoutvýsledek 1:0 pro Kluž (osobní tip- netýká se této analýzy). Nejlepším střelcem týmu je Kone (8 golů). Ten by měl i dnes nastoupit osamocený na hrotu. Naopak zklamáním jsou letošní výkony Juana Culia. Ten začal sezonu, stejně jako celá Kluž, fantasticky v LM na půdě AS Romy. V domácí soutěži se však trefil pouze 1x za 26 zápasů! Chybět budou zranění Cadu a Didi, vykartovaní jsou Muresan a Alcantara.

Předpokládaná sestava:
Claro- Panin, Viera, De Souza, Tony- Dany- Pereira, Culio, Peralta, Mara- Kone.
—————————————————————————————————————–
Ke zdůvodnění tipu (výhra hostů) poslouží několik faktů:

1. Současná forma hovoří jasně pro hosty. Arges se bez svého majitele nedaří, prohrála se sestupujím Farulem. Naopak Cluj se pod novým trenérem chytila.

2. Vzájemné zápasy končí bud výhrou Cluje, nebo remízou. Především se dá očekávat malý počet golů (poslední 4 zápasy- 2:0, 2:0, 0:0, 1:0).

3. Absence hrají jednoznačně ve prospěch hostů. Ani jeden ze čtveřice chybějících na straně Kluž nepatří nastálo do základu, natož pak mezi největší opory. Naopak Tamase je pro domácí nepostradatelný, tento mladičký záložník nastoupil ke 30 zápasům (z 31)!

4. Kluž má prostě a jednoduše kvalitnější kádr.

5. Pitesti mají problémy mimo hřiště.

6. Hráči Agres již o nic nehrají, naopak Kluž se případnou dnešní výhrou dostane na pozici zaručující Evropskou ligu pro příští rok. Nyní má o dnešní zápas méně než čtvrtá Craiova a ztrácí na ni jen 1 bod.

Ke zdůvodnění tipu (under 2,5) poslouží několik faktů:

1. Vzájemné zápasy skončili underem zatím pokaždé (poslední 4 zápasy- 2:0, 2:0, 0:0, 1:0).

2. Agres chybí vrchní tvůrce golových přihrávek Tamase.

3. Kluž má nadále o co hrát, proto nebude chtít otevřít hru.

4. Oba týmy se vyznačují defenzivním pojetím. Domácí dali pouze 36 golů, což dává 1,16 golů za zápas. Kluž 41 golů => 1,32 na zápas.

5. Utkání domácích skončili underem v 55%, u hostů dokonce v 59%.

Utkání je možno sledovat na rumunském sportovním kanálu GSP TV (popřípadě přes my2p.eu)

GOOD LUCK!

Tip: 2

Nejvyšší kurz: 1,8 (sázkové společnost: bwin)

Fair kurz: 1,65

Vklad: 3/10

Tip: under 2,5

Nejvyšší kurz: 1,71 (sázkové společnost: bwin)

Fair kurz: 1,6

Vklad: 3/10

 

Komentáře (1)

  1. pubi říká:

    0:2 => 2x OK

Přidej komentář

Nejdříve se musíte přihlásit pro přidání komentáře.