Středa v 15.17 - 27.Květen 2009 | napsal : pubi | rubrika: fotbal

BIG FINAL- UEFA Champions league 2009

Dnes ve 22:45 bude znám nejlepší tým Evropy. Do finále se probojovali 2 týmy, od nichž se to dalo čekat. Vždyt postoupili mistři těch nejlepších soutěží na světě- Anglické Premier liga mistru league a Španělské La Ligy. Oba týmy však již mají oslavy za sebou, nyní je čeká zápas roku.

FC Barcelona - Manchester United

Manchester United nastoupil v posledním zápase s C-týmem, šetřeni byli jak největší hvězdy, tak jejich náhradníci. I tým okolo Machedy či Gibsona však ukázal svou kvalitu, nebýt prohry Newcastelu, potopil by tento tým mladíčků Hull do 2. ligy (1:0- gol Gibson). Manchester United je dle mého názoru nejkomplexnějším týmem v Evropě, což by mu mohlo svědčit. Vždyt na Barcelonu málem stačila obrana Chelsea. Rudí dáblové mají statisticky ještě lepší obranu- v PL inkasovali pouze 24 golů za 38 zápasů! Obranu vedou především Rio Ferdinand se stále zlepšujícím se Nemanjou Vidičem. Oproti Chelsea mají Utd i perfektní ofenzivu, myslím si, že o Cristianu Ronaldovi či Waynu Ronneym je zbytečné cokoliv říkat.

Barcelona ovládla La Ligu především díky své ofenzivě, nicméně dvojzápas s Chelsea ukázal, že není tak bezchybná. Obávám se, že Manchester dokáže Messiho a spol. uhlídat stejně tak dobře a navíc předvede i ofenzivní kousky v podobě Cristiana Ronalda. Barcelona v posledním zápase prohrála na Camp Nou s Osasunou Pamplona 0:1. I coach červeno-modrých své ověčky šetřil, z možné základní sestavy pro finále nastoupili pouze Eto´o a Abidal. Do hry by se z tohoto zápasu mohli dostat také talentovaný Krkič a Hleb. Barca nasázela v La Lize svým soupeřům za 34 kol uctihodných 104 golů!

Fakta nabízející se pro tip na vítěze:

1. Souboj Barcelony s Chelsea ukázal, že se proti drtivé ofenzivní síle Španělů hrát dá. Messi a spol. byli chvílemi bezradní.

2. Manchester je komplexnějším týmem, Barcelona se spoléhá spíše na ofenzivu.

3. Manchester má menší problémy s marodkou, v posledních zápasech musel nastoupit Barcelonský Yaya Toure (def. záložník)  dokonce na postu stopera. Zdravotní problémy měl také Henry.

4. Během celé sezony se projevuje lepší střídačka Reds. Nekolikrát je zachránili Macheda či Wellbeck. Naopak coach Barcelony jako by občas na Krkiče či Hleba zapomínal.

5. Manchester United m lepšího golmana, navíc Van der Saarova kariéra se blíží ke konci a bude více chtít zvednout pohár nad hlavu.

Fakta nabízející se pro tip na střelce Cristiana R.:

1. Barcelona má problémy v obraně, navíc by měla hru tvořit a tím vznikne prostor pro tohoto rychlíka.

2. Zkušenosti hovoří v jeho prospěch oproti hvětdě na druhé straně- L. Messimu.

3. Obrana Barcelony bude dost možná postrádat některé své články.

4. Co jiného, než Crisova technika a rychlost, by mělo platit více na pomalou stoperskou dvojici Puyol, Marquez.

Fakta nabízející se pro tip na under 2,5:

1. Chelsea ukázala Reds návod, jak na ofenzivu Barci, proto si myslím, že více jak 1 gol Barcelona nedá a Manchester se také do útoku moc hnát nebude.

2. Manchester má statisticky nejlepší obranu v Evropě.

3. Oba týmy mají brankáře na repre úrovni.

———————————————-

Tip: vítěz LM- Manchester United (včetně proloužení/penalt)

Kurz: 1,85

Důvěra: 65%


Tip: gol C. Ronaldo

Kurz: 2,83

Důvěra: 20%


Tip: under 2,5

Kurz: 1,75

Důvěra: 50%

 

Komentáře (1)

  1. pubi říká:

    1xOK 2xKO

Přidej komentář

Nejdříve se musíte přihlásit pro přidání komentáře.