Neděle v 11.29 - 26.Červenec 2009 | napsal : pierre | rubrika: formule 1

Formule 1 - závod Maďarsko

A dnes tu máme opět další závod ze seriálu Formule 1, tentokrát Velkou Cenu Maďarska na okruhu Hungaroringu. Včerejší chaotická kvalifikace dopadla částečně čekaně a částečně nečekaně, ale hlavně jí asi ovlivnila nehoda Filipe Massy.

Vítězem kvalifikace se stal překvapivě Fernando Alonso na voze Renault a letos se poprvé postaví na pole positon. Za ním se umístili oba jezdci stáje Red Bull v pořadí Sabastian Vettel a Mark Webber. Na 4. místě se umístil Lewis Hamilton a potvrdil stoupající formu vozů stáje Mercedes McLaren, kde toto ještě podpořil Heikki Kovalainen 6.místem. Mezi oba vozy McLaren se vklínil Nico Rosberg na Williamsu. Dalším překvapením kvalifikace je umístění vozů stáje Brawn GP, kdy Jenson Button se kvalifikoval až na 8. místě a Rubens Barrichello až na 13. místě. Nejlehčím vozem na startovním roštu je vůz Fernanda Alonsa, který zajede na 1. zastávku do boxů asi již ve 12. kole, další top jezdci mají zastavku převážně naplánovanou na 18. - 19. kolo a např. Sebastian Vettel na 20. kolo, ale nejtěžším vozem z předních míst je vůz Jensona Buttona, který má natankováno až na zastávku v 24. kole.

Jak dopadne zítřejší závod ?

V závodě asi Fernando Alonso nebude mít šanci udržet si své první místo na startu a dotáhnout to do vítězného konce, neboť má velmi málo natankováno a zajede velmi brzo do boxu na první zastávku a poté se určitě ze svého prvního místa propadne hlouběji do pole a za úspěch bude moct považovat kdyby se alespoň umístil na podiu.

Vítězem se pravděpodobně stane Sebastian Vettel, který se těsně umístil na 2.místě v kvalifikace a má i nevíce natankováno z prvních top jezdců. Jestliže nebvyhraje Sebastian Vettel, tak určitě vyhraje druhý Red Bull s Markem Webberem.

Jako zajímavý tip bych viděl sázku na Nicka Rosberga, že se umístí na podiu, jeho šance nejsou nereálné, kvalifikaci má dobře rozjetou a kurs na něj je výborný.