Středa v 15.30 - 23.Září 2009 | napsal : pecanz | rubrika: fotbal

Ondrášovka Cup - MSK Břeclav vs. SK Kladno

V tomto týdnu, plném pohárových utkání se dočkají také příznivci české kopané.  Pojďme si rozebrat jeden z devíti středečních soubojů, který nám předvede třetiligová Břeclav proti soupeřům z Kladna, kteří hrají nejvyšší českou soutěž.

23.09.2009 (16:30) - MSK Břeclav vs. SK Kladno

I přesto, že domácí hrají “až” třetí nejvyšší českou soutěž bych neviděl toto utkání tak jednoznačně. Vrátíme-li se o pár let zpátky, konkrétně do roku 2006, tak zjistíme, že Břeclav poháry zahrát umí. Po velice překvapujícím druhém kole, ve kterém totiž porazila v prodloužení jasně favorizovaný celek Brna se dokázala probojovat až do osmifinále českého poháru. Zde ovšem narazila na v té době budoucího mistra ČMFS, pražskou Spartu. Domácí ale hráli statečně a vyřazeni byli kvůli dvěma slepeným brankám, které padli po poločasovém návratu z kabin. Góly tehdy střílel Došek se Sivokem.

msksk

Na jižní Moravu se dnes přijede podívat prvoliggové Kladno, které končí svou cestu pohárem obvykle již ve druhém až třetím kole.  Hostům se v letošní sezoně vůbec nepodařil start do ligy, když si ze šesti zápasů odnášeli pouze jediný bod.  Svou ztrátu napravovali až v posledních dvou kolech, kdy doma jedinou brankou porazili Brno a poté si odvezli také tři body z Olomouce.  To možná svědčí o tom, že kladenští umí na jihomoravské celky zahrát, dnes by ovšem proti nim mohlo hrát také to, že na poštorenský stadion pošlou hráče, kteří především plní funkci náhradníků.

Osobně očekávám spíše vyrovnanou kopanou, odehrávající se na polovině hřiště, bez nějakých větších šancí nebo mnoha vstřelených gólů.  Břeclav nemá co ztratit a jak už několikrát ukázala, tak proti týmu z Gambrinus ligy zahrát dokáže.

TIP: under 2.5 gólu / bet365 - 1,75 / Důvěra: 60%
TIP: 1. poločas 0 / Fortuna - 2,15 / Důvěra: 45%