Neděle v 16.12 - 27.Září 2009 | napsal : florec18 | rubrika: fotbal

27.9.2009: Espanyol Barcelona vs. Xerez Club Deportivo

Obrázek Espanyol Barcelona vs. Xerez Club Deportivo Obrázek

datum: 27.9.2009
čas: 17:00
místo: Olímpic Lluís Companys

Zajímavý zápas ze sázkařského hlediska se nám rýsuje v 5.kole primera division.Nováček z Xerezu musí vyhrát, nebo alespoň bodovat stůj co stůj. Andalusané ještě neskórovali a “pyšní se” čtyřzápasovou sérií proher. Naopak “Pericos” chtějí prodloužit svou vítěznou řadu výher po triumfech nad Deportivem a Málagou. Docela mě překvapil kurz na domácí, který se mi zdá hratelný a hned si uvedem proč by tomu tak mělo být.
Espanyol se z outsidera přesunul po dvou kolech do klidných vod středu tabulky. Nutno ovšem dodat, že se střel s překvapivě dobře rozjetým Bilbaem to bylo v prvním kole a ve druhém kole je v Barceloně smazali “Galacticos”. Trenér Pocchettino musí udělat v soupisce pouze jednu změnu - nahradí Forlína Juanjem. Forlín přišel z Boky Juniors na poslední chvíli jako vynucená náhrada za kapitáná Daniela Jarqueho, který těsně před sezónou zemřel a to byl šok nejen pro celý tým, ale také pro celé Španělsko. Trenér nemůže ovšem počítat ani se zraněnými Tamudem a De la Peňou. Mimo mohl být i jeden z tahounů mužstva Ben Sahar, který musí dodržet židovský svátek Jom Kipur, ale ten naštěstí začíná až po zápase.
Hosté z hlavního města sherry jsou spolu s Atléticem mužstvem, jež obdrželo nejvíce gólů. Přesto jsou hráči na straně svého trenéra, jak se vyjádřil Antonito “na život a na smrt”. Xerezu také v premiérové sezóně nepomohl lost když se postupně střetli s Realem, Deportivem a Bilbaem, ovšem s tím se muselo počítat a start Xerezu jen dokazuje jeho možnosti a ty byly podle mého mínění už překonány tím, že klub do první ligy vůbec postoupil. Trenér Cuco Ziganda postaví do pole k Bergantiňosovi Sidi Keitu, do branky se vrátí zotavený Renan. Dalším navrátilcem bude Aythami, což je stoper na hostování z Deportiva.
Espanyol se bude chtít posunout do popředí celkové tabulky a využije k tomu jistě i kulisu svého zbrusu nového stadionu pro 40.500 lidí a podle některých odhadů stál až 80.mil euro. Xerez se určitě nebude chtít smířit s tím, že jede odevzdat body, ale bohužel tomu tak bude. Na živo jsem viděl předposlední zápas Espanyolu kde se střetl s Deportivem na stadionu Riazoz a musím říct, že mě hosté hodně překvapili. Celou dobu i přes své vedení byli lepší a aktivnější a každá akce byla nebezpečná. Pokud podobný výkon předvedou i dnes tak nemusí skončit u jedné branky, protosi jedničku zahraji za větší vklad.

*statistiky*

    *Pick: Espanyol Barcelona | 1.55 sazkatip| 85%*
    Pick: Espanyol Barcelona HCP 0:1 | 2.40 sportingbet| 50%

 

Komentáře (1)

  1. Alfonz říká:

    2x KO -130b

Přidej komentář

Nejdříve se musíte přihlásit pro přidání komentáře.