Pondělí v 17.13 - 28.Září 2009 | napsal : pecanz | rubrika: fotbal

Manchester City vs. West Ham United

Pondělní dohrávka anglické Premier League nám nabízí večerní utkání, konající se na půdě Manchesteru City, který bojuje o pohárové příčky proti West Hamu, který toho letos příliš nepřevedl a prozatím zahřívá jedno ze tří sestupových míst.

28.9.2009 (21:00 - LIVE Nova Sport) - Manchester City vs. West Ham United

Domácí si lepší start do soutěže snad ani nepředstavovali. Z pěti utkání si odnesli celkem 12 bodů, ztratili pouze v derby s městským rivalem Manchesterem United v minulém kole, po divoké přestřelce, kde si domácí zajistili výhru 4:3 až díky trefě Owena v 96. minutě. V předminulém kole na domácí půdě rozmetli londýnský Arsenal poměrem 4:2. Těmito výsledky dostávají týmy z “velké čtyřky” varování, že se možná pomalu ale jistě rýsuje jejich přemožitel. Už dnes můžou hráči Citizens prozatím obsadit jedno z míst, které zajišťuje kvalifikační souboje o pohárovou účast, které si domácí tolik přejí.

Díky rozhodnutí policie  může trenér City Hughes počítat s útočníkem Craigem Bellamy, který po městském derby knockoutoval jednoho z fanoušků United. Po jeho boku by se měl postavit jako argentinec Carlos Tevéz, který zastoupí Adebayora nehrajícího kvůli distancu za šlápnutí na protihráče van Persieho.

cityvswesth

Na úplně opačné straně se nachází hostující celek West Ham United. Ti si plný počet bodů odváželi hned v první kole, z půdy nováčka ligy  Wolverhamptonu. Od té doby už ovšem žádný pořádný výsledek nezopakovali. Kladiváři nedokázali zužitkovat ani jednogólové vedení nad Tottenhamem, a kromě tří bodů ze stadionu Wolves bodovali už pouze v Blackburnu po bezgólové remíze. Čtyři body z pěti utkání prozatím stačí na osmnáctou sestupovou pozici. Collison, Upson ani Jimenéz se na dnešní utkáním nemohou svému trenérovi Zolovi kvůli zdravotním potížím hlásit a tak se opět počítá stím, že nastoupí nepříliš kvalitní tým, kterému seběvědomí určitě nepřidalo ani vyřazení z Carling Cupu, které zajistil po penaltách Bolton.

Hosté v každém případě nemají co ztratit a jakýkoliv bodový výsledek by pro ně byl úspěch.  Dá se ale předpokládat, že domácí předvedou po ztrátě z minulého kola, to nejlepší ze svého umění, a body si od prozatím podprůměrného celku vzít nenechají. Jako jedna z mála sázkových kanceláří nabízí expekt k potrestání hodný kurz 1,50; jinde se pohybují okolo 1,30 až 1,40.

TIP: Manchester City / expekt - 1,50 / Důvěra: 80%

TIP: over 2,5 gólu / expekt - 1,72 / Důvěra: 60%

TIP: Bellamy vstřelí gól / expekt - 2,20 / Důvěra: 40%

 

Komentáře (1)

  1. Alfonz říká:

    3:1, ale Bellemy nevsítil, škoda
    40+43,2-40+5=+48,2bodů

Přidej komentář

Nejdříve se musíte přihlásit pro přidání komentáře.