Sobota v 11.01 - 28.Listopad 2009 | napsal : counterpika | rubrika: fotbal

Bohemians 1905 - Sparta Praha

Bohemians 1905 – Sparta Praha  

28.11.2009 18:15 , česká FL – 16.kolo

V posledním kole podzimní části se již opakují zápasy 1.kola ,akorát s otočeným domácícm prostředím.Tato velká výhoda ale dnes platit nebude,protože kvůli pravidlu o vyhřívaných trávnicích je zakázáno hrát poslední 2 podzimní kola na stadionu bez vyhřívání.Ďolíček tuto vymoženost nemá, a tak se k poslednímu nepříliš důležitému zápasu musí přesunout na Strahov.Tento fakt by mohl výrazně přispět Spartě,která zůstala posledním neporaženým týmem, a dnes o tuto známku kvality rozhodně nebude chtít přijít.
Bohemka zvládla poslední 2 zápasy,když získala maximální počet bodů.Nejprve si doma poradila s Příbramí 1:0,díky gólu klíčového hráče Kaufmana,který dnes však bude chybět.
Další zápas na Kladně ( bylo neutrální prostředí,kvůli pravidlu o vyhřívaných trávnících  ) Bohemka využila právě tohoto pravidla a dokázala zvítězit díky gólu z poslední minuty 2:1.
Bohemians hraje velmi nepohledný fotbal,kterému dnes rozhodně neprospěje absence výše zmiňovaného Kaufmana,ale také Štohanzla,Hartiga,Jindřiška a Adama.
Sparťané v posledních zápasech konečně trochu získali klid na kopačky a nevýrazné výkony konečně začala kořenit tím nejdůležitějším – 3 body.Po vítězných zápasech s Kluží Sparta začala předvádět lepší fotbal i v lize,když vyhrála na Slovácku i doma proti Liberci.Mezi těmito zápasy potvrdila výhru z poháru proti Českým Budějovicím.Forma je tedy optimální,nehraje se v Ďolíčku a Sparta hraje ve čtvrtek v Eindhovenu,kde se body budou získávat velmi těžko,tak spíše se připravit až na zápas doma s Kodaní,kde půjde o vše.
Dnes budou Spartě chybět pravděpodobně Zeman a Kucka,určitě ale dlouhodobě zranění Kladrubský a také Berger.
Pokud Sparta chce udržet krok a dotáhnout se na úplný vrchol ligy,musí dnes naplno bodovat,a hlavně pak pravidelně.Bohemce o moc nejde – díky předchozím dvěma povedený, zápasům má na sestup 6 bodový náskok a je v klidném pásmu ligy.
První zápas skončil remízou 0:0.Byl to těžkopádný fotbal z obou stran ze začátku ligy,ale kluby už se rozehráli a snad nás čeká hezká podívaná,se startem v 18:15 na ČT4 Sport.
Sparta je podle mě dnes jednoznačným favoritem, a svou roli potvrdí za výhodný kurz.

Pick: vítězství hostů  - Sparta  ( 2 ) - | 1.75 sportingbet.cz | 55 %

 

Komentáře (1)

  1. Alfonz říká:

    +46,25

Přidej komentář

Nejdříve se musíte přihlásit pro přidání komentáře.