Středa v 22.13 - 23.Prosinec 2009 | napsal : JoJose | rubrika: hokej

ELH: Třinec - Sparta 27.12.09

Třinec - Sparta

Třinec se po pauze zapříčiněné ruským Chanel One Cupem ukázal v dobrém světle a vyhrál duel s Libercem 5:4, nutno podotknout že Liberec byť prohrával 2x o 3 branky (4:1 a 5:2) nesložil zbraně a snažil se stále získat nějaké body, což mu málem i vyšlo. Hokej to byl rozhodně pohledný a také to nemuselo skončit jen takovým skórem, protože gólových šancí na obou stranách bylo na 2 zápasy. Pokud by se hrál takový hokej i se Spartou v neděli, tak by oko hokejového diváka jak na stadióně, tak i v TV muselo být jistě maximálně potěšeno. Z mého pohlednu pustil Hamerlík celkem laciné góly proti Liberci a věřím, že proti Spartě půjde do brány chytat „exSparťan“ Duba a ten bude jistě velmi namotivovaný, navíc na Spartě chytal Duba a Třinec vyhrál.

Sparta odehrála ve středu kvalitní duel s K.Vary, ovšem na body jim to nestačilo a prohráli 2:1. Sparta získala z posledních 6 utkání pouze 4 body z 18 možných což je hodně špatné. Sparta získává body hlavně doma a venku boduje jen sporadicky, kdy má 5 výher 5 remíz a 10 proher.

Vzájemné zápasy letos vyhráli vždy hosté a to poměrem 2:5 pro Třinec a 3:6 pro Spartu. Já osobně si myslím, že je na čase tuto sérii přerušit. Loňské body si tito soupeři rozdělili stejně a to: 1x výhra Třince + 1x výhra Třince na nájezdy, 1x výhra Sparty + 1x výhra Sparty na nájezdy.

O větší nasazení a motivaci do zápasu budou mít rozhodně Třinečtí postaráno, protože proti klubům z Prahy se dokážou vždy vyhecovat o něco více, navíc zápas je odehráván před TV kamerami, takže mohou ukázat celé republice, že umí hrát pohledný hokej bohatý na obrovské šance i na branky, a konečně hlavní důvod: v Třinci slaví při tomto utkání 80. výročí založení hokeje v Třinci a celé utkání se odehraje v retro-dresech, které budou později draženy. Pro diváky by měl být o pauzách bohatý program v podobě např. soutěže o Škodu auto.

Utkání by mělo být vyrovnané, ale já věřím spíše domácím. Pro mě mají pádné důvody proč vyhrát. Jediné co by mohlo selhat je to, že se utkání hraje mezi svátky a hoši by se mohli doma přejíst salátu a ryb :D

Utkání začíná 27.12.09 v 18:10.

Tip dávám již dnes, protože očekávám pád kurzů dolů.

Tip 1-Třinec - 80% důvěra

Kurz Bwin 2,25

 

Komentáře (1)

  1. JoJose říká:

    1x OK
    -70 bodů

Přidej komentář

Nejdříve se musíte přihlásit pro přidání komentáře.