Čtvrtek v 20.46 - 29.Duben 2010 | napsal : florec18 | rubrika: basketbal

29.4.2010 NBA: Dallas Mavericks vs. San Antonio Spurs


DALLAS MAVERICKS (55-27) vs. SAN ANTONIO SPURS (50-32)
April 29, 8:00 PM | 02:00|

Arena:
AT&T Center

Match preview:
Dneska upřu pozornost ještě k jednomu zápasu. Texaské derby na ostří nože, tak se dají taky nazvat zápasy těchto dvou rivalů. Co jsem měl možnost shlédnout, tak je to letos opravdu v playoff tvrdý boj a toto derby dostává plně svému názvu. V sérii vedou Spurs 3-2 na zápasy a tak dnes na domácí palubovce můžou udělat rozhodující krok, který se jim za stavu 3-1 nepovedl minule, kdy Maverick na domácí palubovce vyhráli výsledkem 81:103 a zápas připomínal místy spíše další americký sport a to rugby. Od Mavericks jsem čekal osobně v playoff dalekovíce, hlavně po slibné sezóně a jsem zvědav jak si s dnešním důležitým matchem poradí a jestli sorvnají stav série. Osobně jsem si v tomto zápase vyhlédl picky dva. Jedním bude počet bodů u Dirkulese a druhým počet bodů v samotném utkání.

Nejprve tedy k tahounovi Dallasu Mavericks. Playoff je o velkých hráčích a tím Nowitzki určitě je. Osobně jsem si vybral hranici 26.5 bod, kterou stanovila chance. Tuto hranici překonal Dirk v sérii se Spurs 2x z 5ti zápasů, přičemž v tom posledním kdy Mavs vyhráli si připsal bodů pouze 15. Celkově vypsanou hranici pokořil last 10 4x. Je jasné, že čím je zápas důležitější tím jsou nejlepší hráči soupeře těsněji stráženi. To je každopádně i dnešní případ, ale taky platí, že velcí hráči si s obranou dokážou poradit a tím vzníka někdy nerozlousknutelný oříšek. Co jsem ale mohl vidět, tak mi připadá, že se Dirkules nechává zbytečně vtáhnou doemocí a spíše řeší soupeře než vlastní hru, minimálně v posledním zápase to tak bylo. Otázkou taky dnes bude jak moc na sebe bude brát střely, nebo kolik mu jich domácí povolí. Dirk umí za zápas vystřelit i 25x, a nebo jako v posledním zápase třeba jen 15x. Nemyslím si, že dnes Dirk překoná hranici 20ti střel. Tím pádem je zde velká šance na to, že hranice zůstane nedotčena. Nesmíme zapomínat, že Nowitzki je taky výtečný střelec za 3 body, ale last 3 vystřelil z hranice tří bodového pokusu dohromady pouze 2x, takže tady spasení neočekávám. Karierní bodový průměr proti SPurs má ze 47 zápasů 22.2 bodů. Venku letos AVG. ze 41 zápasů 23.9 ppg a 1 day rest 24.3 bodů na zápas.

Co se týká samotného zápasu, mám naprosto jasnou představu jak to na hřišti bude vybapadt. Rozhodně se to nebude moc lišit od toho co oba týmy ve vzájemných zápasech ukazovali do teď. Spurs jsouuž dlouho synonymem obrany a nemyslím si, že to po prohře v posledním zápase změní ba naopak, věřím, že se v obraně ještě přitvrdí. Mavs jsou poměrně slušným venkovním mužstvem a vzhledem k tomu jak často se v lize potkávají tak to ví i Spurs. Může to být rozhodující zápas, každý útok bude promyšlený a nehrozí žádná rush game, to určitě ne. Ostatně v posledních 5ti zápasech co teď spolu odehráli plaoff padl under 4x a jednou byl void za přesný počet bodů ! To je jasný důkaz co nás dnes čeká. Pro rekapitulaci 94:90 a 92:89, to jsou hodnoty poslůedních výsledků v této sérii na palubovce Spurs ! Dnes jde Mavs o všechno, SPurs to budou chtít doma ukončit, cokoliv jiného než under by mě rozhodně překvapilo.

Match trends:
Under is 4-0 in Spurs last 4 games playing on 1 days rest
Under is 5-0-1 in Spurs last 6 overal
Under is 4-0 in Mavericks last 4 games playing on 1 days rest
Under is 5-0 in Mavericks last 5 games as an underdog
Under is 9-1 in Mavericks last 10 Thursday games
Under is 5-0-1 in the last 6 meetings

Today picks:
Pick: Dirk Nowitzki under 26.5 | 1.85 chance|
Stake: 65%
Pick: under 191 | 1.99 pinnacle|
Stake: 90%

NBA´s Sixth Man and Where heart happens
Střelci NBA 09/10: 102/41

 

Komentáře (1)

  1. JoJose říká:

    1x KO + 1x OK
    -65 +89,1=
    +24,1 bodů

Přidej komentář

Nejdříve se musíte přihlásit pro přidání komentáře.