Čtvrtek v 11.31 - 22.Červenec 2010 | napsal : piotr28 | rubrika: fotbal

Uhren Cup (finále): Y.B.Bern - Stuttgart (23.7. - 20:45)

Tip: vyhraje Stuttgart

Finále 49. ročníku Uhren Cupu nám nabídne souboj mezi domácím Y.B.Bern a německým Stuttgartem.

V tomto finále se přikláním k německému celku.

Y.B.Bern se nemůže zaměřit na nějaký “uhren cup” (teď nechci z pochybňovat jeho tradici). Ale má na práci důležitější zápasy. Hned v sobotu (den po finále Uhren Cupu) hraje Y.B.Bern ligové utkání s Luzern a proti takovému celku prostě musí získat 3 body. Sobotu hráli Y.B.Bern s Thun 1:1, úterý porazili La Coruňu 1:0. Zítra je čeká finále. V sobotu mistrák a ve středu liga mistrů s Fenerbachce. a zas ligové kolo a pak hned odveta. takže prostě nějaký match se musí vypustit. A to rozhodně finále Uhren Cupu. I když je Y.B.Bern jeden z nejúspěšnějším týmem v Uhren Cupu, bude muset šetřit síly. Proti La Coruně nastoupila stejná obrana jako proti Thun a počínala si velmi dobře. Sice už ve 30 min. strřídal Suter (a nepodařilo se mi zjistit jestli ze zdrav.důvodů). Jinak sestava byla trochu pozměněná, ale hráči, kteří jsou oporami zákaldní sestavy se stejně na hřišti ukázali a dokonce i na dost velký čas.

Stuttgart (a celá něměcká liga) pro mě není zrovna něco o co bych se zajímal. Ale když vememe Stuttgart, tak ej to kvalitní mužstvo, které hrálo loni základní skupinu ligy mistrů a např. proti Barceloně doma zahráli velmi doré utkání. Tým je oslaben o Cacaua, Kehidru.. Ale v prvním utkání proti Twente, hráli mladí hráči, kteří se předvedli ve velmi dobrém světle. (Funk, Rudy..) Man on the match se ukázal střídajíci Harnik (který vyrovnával na 1:1). Navíc jsou v týmu velmi kvalitní zkušení hráči (Pogrebnyak, Molinaro,Boka..). Pro stuttgart to byl druhy přípravný zápas. První vyhráli 2:0 s třetiligovým týmem. V sobotu hrají taky match, ale friendly s třetiligovým týmem.

Y.B.Bern bude šetřit hráče. Podle mě hlavně obranu, která sehrála dvě utkání po sobě ve stejném složení a čeká ji těžké utkání, hlavně s Fenerbachce. Stuttgart má nevýhodu v malém množství odehraných zápasů. Navíc si ymslím, že si nenechají ujít vítězství v Uhren Cupu. Přece to má určitou prestiž, když tam byli týmy jako Liverpool,Šachtor,Panathinaikos,Celtic, Juve,Borrusia, Shalke…. Kdo má obavy tak bych doporučil dát na vítěze s kutzem kolem 1,6.

Kurz: 1,9 bwin (tipsport má 2,25)

Důvěra: 75%

 

Komentáře (2)

  1. piotr28 říká:

    kdo dal vcera tento match, tak udelal dobre. dnes uz kurzy jsou kolem 1,5 :) ted jen aby to potvrdil Stuttgart :)

  2. JoJose říká:

    1x OK
    +77,5 bodů

Přidej komentář

Nejdříve se musíte přihlásit pro přidání komentáře.