Pátek v 20.17 - 23.Červenec 2010 | napsal : counterpika | rubrika: fotbal

Gambrinus liga : Olomouc - Jablonec (25.7. - 17:00 )

Domácí Sigmu čeká hodně premiér - nastoupí na nové trávě, s novým hlavním partnerem, před novou tribunou Jih, s novými dresy Adidas a s novou hymnou.
Vstup do sezóny měla Olomouc těžký, v prvním ligovém kole ale uspěla na hřišti Plzně, když dokázala remizovat 2:2. Od vítězství neměla daleko, nebýt kuriózního střelce Janotky, který během dvou minut vstřelil gól do obou branek - nejprve poslal Olomouc do vedení 2:1, ale vzápětí si vstřelil nechtěný vlastní gól a vyrovnal na konečné skóre 2:2.
Olomouc v létě neoslabila, do týmu naopak přišel z Bielefeldu staronový kapitán Radim Kučera, ostatní příchody a odchody se netýkaly základní osy týmu.
Hostující Jablonec měl vstup do sezóny úspěšnější, v 1. kole porazil v Chance Areně Zbrojovku Brno 1:0. Severočeši posílili tým velmi vhodně - do týmu přišel Krajčík ze Slavie a Piták ze Salcburku, ten ovšem nastoupil proti Brnu až na pár závěrečných minut.
Oba týmy měli v létě kvalitní přípravu, především trenér domácích Psotka si pochvaloval, že se Olomouci podařilo zajistit kvalitní soupeře, kteří nehráli s žádnými béčky.
Domácí Sigma v přípravě potvrdila svou dobrou bilanci z domácích zápasů především díky výhře nad FC Kodaň 1:0 ( Jablonec s nimi v přípravě prohrál na neutrální půdě 3:0 ). Kvalitní výkony Olomouce v domácím prostředí jsou dlouhodobé, domácí ligová bilance z posledních 3 let naznačuje, že v Olomouci se vyhrává výjmečně - v sezóně 2007/2008 to bylo 7-6-2, o rok později to bylo 8-5-2 a v loňské sezóně 9-3-3 ( průměrně z těchto 3 sezón doma inkasovali pouze 0,8 gólu / zápas ) a tak se není čemu divit, že z Olomouce je zisk tří bodů výjmečný.
Olomouci se poslední vzájemné zápasy s Jabloncem nepovedli, loni podlehli gólem Marka Jarolíma ( ten se dnes vrací do sestavy po karetním trestu ) z 88. minuty z trestňáku, jinak měla víc ze hry Sigma.
Věřím, že dnes Olomouc neprohraje, Jablonec přeci jen čeká velmi náročný program - nedělní ligový zápas proti Olomouci, ve čtvrtek předkolo Evropské ligy proti Apoelu Nicósie a zase v neděli ligový zápas doma proti Teplicím, v dalším týdnu je čeká odveta Evropské ligy a o víkendu derby v Liberci. Tento extrémně náročný program 100%-ně nemůže odehrát jedna jedenáctka, hráči se budou točit, některé zápasy nepůjdou odehrát naplno. Věřím, že dnes Olomouc minimálně neprohraje, kvalitní tým má na to, aby dnes zvítězil a přerušil černou sérii proti Jablonci.