Pondělí v 10.56 - 26.Červenec 2010 | napsal : counterpika | rubrika: fotbal

Liga mistrů - 3. předkolo : Omonia - Salzburg (27.7. - 18:00 )

! Tento tip se týká postupujícího týmu, sázka musí být uzavřena do 27.7. do 18:00 ; sázka bude vyhodnocena po odehrané odvetě 3.8. od 20:30 !

Domácí Omonia, loňský mistr Α’ Katigorias ( 1. liga na Kypru ) byl v lize suverénní, bilance 19-5-2 i následná bilance 3-3-0 ve finálové skupině proti týmům APOEL, Anorthosis a Apollon prokázala, že Omonia si ligovým mistrem na Kypru být zasloužila.
V Kypello Kyproy ( domácí pohár na Kypru ) se nedokázali vůbec tolik ukázat, jako v dlouhodobé soutěži. Vypadli hned v 2. kole s AEL Limassolem. V prvním zápase na půdě soupeře sice vyhráli 1:0, ale doma nečekaně podlehli 0:2.
V předloňské sezóně 2008/2009 Omonia skončila v lize až na 2. místě, začít v pohárech tedy musela už v 2. předkole Evropské ligy, kde dostala HB Tórshavn, který díky losu dostal letos dnešní soupeř Omonie Salzburg v 2. předkole LM. Loni dokázala Omonia vyhrát nad HB Tórshavn 4:0 a 4:1, letos Salzburg 5:0 a v sestavě, ve které nebyli klíčový hráči kvůli odpočinku před důležitými zápasy prohráli 1:0. Letos Omonia dostala v 2. předkole LM velmi slabý makedonský tým FK Renova, který podle očekávání porazila a po výsledcích 3:0 a 2:0 jí byl vylosován o poznání těžší soupeř - Salzburg.
Rakouský mistr, který hraje domácí ligu s opoznání těžšími soupeři, než Omonia byl loni suverénní nejen na domácí půdě, ale i venku. Navíc předvedl neuvěřitelné výkony v Evropské lize, kde pak smolně vypadl ” už ” v osmifinále, což si za výsledky ve skupině rozhodně nezasloužil.
Salzburg měl loni v lize bilanci doma 13-4-1 se skóre 41:12 - o síle domácího prostředí tedy nemůžeme pochybovat, ale venku byl dokonce nejlepším týmem ligy, když z 18 zápasů venku prohrál pouze 3x. V domácím poháru, ve kterém nemohli hrát v nejlepší sestavě, kvůli Evropské lize vypadli už v osmifinále na hřišti kvalitního Sturmu Graz. Největší úspěch ale předvedl Salzburg v pohárové Evropě, konkrétně v Evropské lize, kde porazil všechny 3 týmy ve skupině doma i venku - Lazio dvakrát 2:1, Levski Sofiu také dvakrát 2:1 a slavný španělský Villareal 1:0 a 2:0. V osmifinále vypadl s St. Lutychem po prohře v Belgii 3:2 a domácí remíze 0:0.
Za Omonii hraje naprostá většina Kypřanů, ale i hráči různých národností jako Španělé nebo Řekové - pro běžného fanouška fotbalu to jsou ale hráči úplně neznámí. Většině je přes 27 let, nejlepšímu střelci Constandinouovi už dokonce 32 let. Salzburg se však může pyšnit jmény jako Mahop, Pokrivač nebo Ulmer. Tým navíc v létě posílil Zárate z Grasshoppers Curych,  Mendes z Alkmaaru a Boghossian z Newell’s Old Boys. Tým také udělal velký transfer, Janko přestoupil do Twente a stal se nejdražším Rakušanem !
Salzburg je mnohem kvalitnější než Omonia, má kvalitnější hráče, zázemí, těžší soupeře v lize i mnohem více zkušeností z evropských pohárů. Věřím v postup Rakušanů i tomu, že v utkání na Kypru udělají velmi dobrý výsledek do domácí odvety.

Pick : Kdo postoupí ? -  Omonia - Salzburg ( Salzburg )1,65 – 85 % - bwin.com

 

Komentáře (1)

  1. JoJose říká:

    1x OK
    +65,25 bodů

Přidej komentář

Nejdříve se musíte přihlásit pro přidání komentáře.