Úterý v 20.06 - 27.Červenec 2010 | napsal : counterpika | rubrika: ostatní

Speedway World Cup 2010 - Race off ; Dánsko, Vojens (29.7. - 19:00 )

_vojens-photo-5-evening-best

Zranění :

Kurzy i všechny čtyři závody budou,velmi ovlivněny zraněními ( v doposud odjetých dvou závodech se to prokázalo ), odnesli to všechny země, které měli šanci na celkové prvenství, krom Polska, kde je speedway národním sportem a v případě výpadku jednoho jezdce je jich mnoho dalších velmi kvalitních, štestí měla Velká Británie, která má opravdu jen 5 jezdců, kteří mohou ostatním zemím konkurovat, že je nepotkalo nějaké zranění. Dánsku chybí vítěz Grand Prix z roku 2007 a 2008, nejlepší dánský jezdec Nicki Pedersen ( momentálně byl bez formy, až taková ztráta to není ), Švédsku tradiční účastník GP a nejlepší švédský závodník Andreas Jonsson ( ten Švédsko velmi citelně chybí ), Rusku loni celkově druhý jezdec GP, mladý Rus Emil Sajfutdinov ( jediný velmi kvalitní jezdec Ruska ) a nejcitelnější ztrátu zaznamenali Australané, kteří do závodů nemohli počítat s Jasonem Crumpem ( vítěz GP v loňském roce a nejlepší plošinář současnosti ) a dlouholetí účastníci GP - ( série závodů ve kterých se proti sobě utká aktuálně 16 nejlepších závodníků světa ) Ryan Sullivan a Leight Adams. Jak jsem výše zmiňoval, Polsko a Velká Británie nepřišla o žádného jezdce, o Finsku a Česku se nemá cenu zmiňovat, kurzy 300 a vyšší na jejich celkové vítězství jen potvrzují roli týmů ” bez šance “.

Semifinálové závody :

Po prvních dvou odjetých semifinálových závodech v King’s Lynn a Gorzowě se z přímého postupu do finálového závodu radovali v obou případech domácí - Velká Británie a Polsko.
V Gorzowě byl závod odložen ze soboty na neděli kvůli nepříznivému počasí, to však ani trochu neovlivnilo očekáváné pořadí - na 1. místě jednoznačně skončilo Polsko, které překonalo rekord Dánska z roku 2005 a získalo neuvěřitelných 68 bodů se kterými si zajistilo přímou účast ve finále v , na 2. místě skončilo Dánsko se ziskem 45 bodů, 3. místo obsadilo Rusko se ziskem 31 bodů a posledním 4. místě podle očekávání Česká Republika s 8 body, která naštestí rekord o nejméně bodující zemi nepřekonala. Závodu na dobře připravené dráze ( na které jak poznamenal komentátor Polsko trénovalo celý týden, zatímco ostatní jezdci pouze v den závodu odpoledne, i na jezdcích Velké Británie v King’s Lynn bylo vidět, že na dráze mají odjeto mnoho kol ) už od začátku jasně kralovali Poláci, Dánsko se po několika jízdách odtrhlo bodově  od Ruska a na posledním místě se osamostatnilo Česko, které sbíralo poslední místa.
V druhém závodě v King’s Lynn byla mnohem zajímavější podívaná. Vyrovnaný závod, ve kterém Velká Británie s 51 body porazila o 3 body oslabenou Austrálii, která se svými 48 body pro některé nečekaně porazila Švédsko, které se 40 body bylo jednoznačně lepší než slabé Finsko, které udělalo pouze 14 bodů. Z obou závodů si tedy přímou účast zajistila Velká Británie a Polsko, do poslední šance, neboli ” Race off ” míří Dánsko, Rusko, Austrálie a Švédsko. Ti se utkají 29.7. od 19:00 v dánském Vojensu.

Sestavy v semifinálových závodech + body postupujících týmů do ” poslední šance ” :

1. Kenneth Bjerre - 10 (3,0,4!,1,2)
2. Niels Kristian Iversen - 7 (1,1,2,2,1)

3. Antonio Lindbaeck - 6 (1,1,1,1,2)
4. Magnus Zetterstroem - 5 (0,0,1,3,0,1)
5. Daniel Nermark - 1 (1,0,w,-,-)

Jak a proč dopadne poslední šance :

Australané, v King’s Lynn dokázali být bez Crumpa, Adamse a Sullivana velmi úspěšní hlavně díky tomu, že všichni jezdci jezdí tamní Elite League, stadiony a místní dráhy dokonale znají, v Dánsku na dráze ve Vojensu snad ještě nikdo z australského výběru nejel a trénovat zde budou moci pouze odpoledne před závodem na oficiálním tréninku, zatímco domácí Dánský výběr mohl po závodě v Gorzowě, který zajeli dle možností výborně, v Polsku proti domácímu výběru ( nevyhratelný závod :D ) trénovat už v době, kdy jeli ostatní týmy ( krom Ruska, které je v tomhle závodě takřka bez šance ) závod v King’s Lynn. Švédsko hodně zklamalo, především výkon kapitána Zetterstroema, který udělal pouze 4 body, ještě horší byl ( pro mě nepochopitelně nominovaný ) Nermark, který po pádu ve třetí jízdě už nenastoupil, podle zpráv je v pořádku. Švédsko může mluvit o šancích pouze v případě, že týmu pomůže Andreas Jonsson, který podle polského serveru ” nevěřil, když viděl tu hrůzu ” a chce se pokusit nastoupit místo mizerného Nermarka. Ale jak prohlásil kapitán VB Chris Harris ” Atmosféra na domácím závodě byla fantastická ! ” jasně dokazuje, že najetá dráha je velkou výhodou ( závody na domácí dráze jsou mnohem výhodnější i než domácí prostředí ve fotbale nebo hokeji ). V tomto závodě věřím domácímu Dánsku i proto, že výkon Jonase Davidssona rozhodně nebude takový jako byl v King’s Lynn, 14 bodů od něj nikdo určitě nečekal a ani neočekává v Dánsku. Australané, kteří nebudou ” skoro ” ve svém domácím prostředí ve Velké Británii se dnes oproti minulému závodu výrazně zhorší a skončí až za Švédy. Tip na pořadí je tedy : 1. Dánsko, 2. Švédsko, 3. Austrálie a 4. Rusko.

Pick : Který tým vyhraje?Dánsko, Švédsko, Austálie, Rusko ( Dánsko )1,60 – 85 % - unibet

Pick : Kdo lépe?Dánsko vs. Austrálie ( Dánsko )1,43 – 91 % - doxxbet