Sobota v 10.52 - 31.Červenec 2010 | napsal : counterpika | rubrika: fotbal

Gambrinus liga : Jablonec - Teplice (1.8. - 18:00 )

Domácí Jablonec dnes čeká těžká úloha, protože dnes by měli získat 3 body jak bývá povinností v domácím prostředí, ale mnoho okolností hraje proti nim.
Jablonec zvládl velmi dobře přípravu, dalo by se říci, že i 1. kolo když vyhrál nad Brnem 1:0, ale pak přišli dva těžké zápasy, se kterými se Jablonec nevypořádal. Po drtivé prohře v Olomouci 4:1 ( i díky šetřením hráčů na Evropskou ligu ) a čtvrteční prohře 1:0 na hřišti APOELu ( hrozný výkon, Severočeši můžou být rádi, že to byl pouze takto “mírný” výsledek ) hodně zklamali.
Teplice, které ladili hodně taktiku a defenzivu v přípravě ( v posledních 6 přátelákách dostaly pouze 3 góly ) a vypadaly stejně jako loni před sezónou jako jeden z kandidátů, který by mohl bojovat o titul.
Tyto spekulace byly mnohými vyvráceny po prvních dvou ligových kolech, ve kterých prohráli na Slovácku 3:0 a doma s Příbramí 1:2. Výkony označil trenér Plíšek jako nejhorší co viděl za dobu působení u týmu.
Po domácí prohře s Příbramí trenér okamžitě začal pracovat na taktice a lepší defenzivní činnosti. Jak prozradil, před zápasem prý napravil hru obrany, která zdobila Teplice celou minulou sezónu.
Aby se vše vyzkoušelo a zafungovalo, tak si Teplice na středu domluvily přátelský zápas proti bundesligovému Norimberku, který skončil 0:0. Trenér Plíšek byl maximálně spokojen jak s obranou, tak i s útokem, který hrozil z brejků.
Teplice, které v neděli sehrají svůj jubilejní 1000. zápas v nejvyšší soutěži touží po výhře, Jablonec však tak lehko body nedaruje.
Oběma týmům ubyly síly po zápasech v týdnu, Jablonec se navíc musí připravit na odvetu Evropské ligy.
Ve vzájemných zápase je to všelijaké, jen jeden fakt spojuje oba týmy při vzájemných kláních - minimum vstřelených branek. V tomto kalendářním roce spolu hráli tyto týmy 2x, v obou případech Jablonec hostil Teplice. Jak v Ondrášovka Cupu, tak v lize skončili zápasy 0:0. V sezónách 2007/2008 a 2008/2009 pak skončily zápasy Jablonec - Teplice 0:2 a 1:0. Navíc se domácí kanonýr Lafata opět potýká se stejným problémem jako v minulé sezóně. V letní přípravě střílí jednu branku za druhou, ale jak začne liga, je jako vyměněný. V minulé sezóně dal na podzim ze 16 zápasů pouze jeden jediný gól a na jaře ze 14 zápasů se trefil 10x. Letos je to stejné, ze 3 dosud odehraných zápasů se ještě neprosadil. Unavení hráči asi jen dnes podpoří názor jabloneckého Drska, který si stěžoval na velké množství nepřesných přihrávek. Tento zápas vidím jako jasný under, Teplice dali z posledních 3 zápasů 1 gól, Jablonec 2 a ani tentokrát v tradičním “underovém” a “remízovém” zápase by tomu nemělo být jinak. Dnes se prokáže výrazně zlepšená defenziva Teplic a Jablonec pravděpodobně i dnes v kombinované sestavě kvůli Evropské lize mu jen tak gól nevstřelí, ale ani Teplice to proti výbornému brankáři Špitovi nebudou mít lehké.

Pick : více / méně ? -  Jablonec - Teplice ( méně než 2,5 gólu )1,65 – 80 % - expekt.com

 

Komentáře (4)

 1. piotr28 říká:

  myslím, že remiza by mohla byt spravidlivě rozdělena, osobně si myslím že by mohli dát obě mužstva gól, tudíž 1:1 :) těžký match

 2. counterpika říká:

  Já osobně myslím, že spíš oba nedají :) Uvidíme ;)

 3. counterpika říká:

  Tak pěkný, 1:1 ! Vyrovnávací gól Teplic v 90. min :)

 4. JoJose říká:

  1x OK
  +62 bodů

Přidej komentář

Nejdříve se musíte přihlásit pro přidání komentáře.