Pátek v 15.35 - 25.Únor 2011 | napsal : counterpika | rubrika: fotbal

Gambrinus liga - 18. kolo ( 26.2. )

Dnešním dnem startuje jarní část Gambrinus ligy a pomalu se bude rozlušťovat hádanka, zda se stane ligovým mistrem Plzeň, Sparta nebo Olomouc a další, kterým nikdo příliš šancí nedává. Na opačném konci tabulky bude bojovat o setrvání v lize podle mého Ústí nad Labem, Brno, Č. Budejovice, Hradec Králové a Příbram. Přes zimní přestávku se událo dost zajímavých přestupů, odehrálo se mnoho přátelských zápasů a já se snažil získat co nejvíce informací o situacích v klubech a po pauze od psaní analýz pro tipnatip.cz se rozhodl opět přispět.

1. FK Příbram - FK Mladá Boleslav  

26.2.2011 - 16:00

Příbram byla v zimní přestávce velmi neaktivní na přestupovém trhu, za zmínku stojí pouze návrat Koukala s Pilíkem z Ostravy a odchod Borka do Brna. Nepohledný fotbal s minimem gólů se stejně jako na podzim dá čekat od Příbrami rozhodně i na jaře. Tříbodový náskok nad sestupovými pozicemi je alarmující, s týmem jaký má v současnosti Příbram absolvuje na jaře boj o setrvání v lize, což jen potvrdily výsledky přátelských zápasů, když dokázali zvítězit v 11 zápasech pouze nad druholigovým Žižkovem 2:1 a v generálce na ligu nad třetiligovým Pískem 1:0. Za zmínku stojí určitě porážka se Spartou B 0:1, a to hrála Příbram v plné síle. Mladá Boleslav vsadila na hráče, se kterými odehrála podzimní část sezóny a žádné nové nepřivedla, z týmu pak pustila pouze hráče, kteří nenastupovali. Boleslavským sice nevyšla generálka, ve které prohráli 3:0 s Č. Budějovicemi, ale i tak je pro mě jednoznačným favoritem v tomto zápase, díky dalším výkonům, které předvedla v přípravě i na podzim. Už na podzim vyhrála Boleslav 3:0, navíc s Příbramí neprohrála celých 6 let. Sázka bez remízy na Boleslav je s poměrně malým rizikem na prohru vkladu a s vysokou šancí na výhru.

Tip : 2 ( v případě remízy se vrací vklad ) - bwin.com

Kurz : 1,60 - 80 %

——————————————————————————————————————————————————————————–

1. FC Slovácko - Bohemians 1905  

26.2.2011 - 16:00

Do kádru Slovácka přišli na podzim ještě hráči právě zítřejšího soupeře Bohemians 1905 Cissé s Nešporem, z týmu odešli Cleber se Zelenkou, jinak byl v týmu Slovácka klid. Slovácka sehrálo velmi dobrou přípravu, v generálce se Žilinou však remizovalo 0:0 a trénér Soukup si pochvaloval především hru defenzivy. Bohemians nikoho nekoupili a krom dvou výše jmenovaných odchozích hráčů se vrátil z hostování Trubila zpět do Slavie. Bohemians odehráli výsledkově přípravu poměrně dobře, v generálce se však projevil velký problém - tým odtrénoval a odehrál takřka celou zimu na umělé trávě a v generálce v Hradci Králové, kde prohrál 1:0 viděl trenér Hoftych velké rezervy v pohybu i hře celého týmu. Slovácko má naopak na přírodní trávě odehráno mnoho, díky soustředění v Turecku, zatímco Bohemians zvolili přípravu v domácích podmínkách. Bohemka je navíc v zápasech mimo Prahu špatná výsledkově, na podzim měla bilanci 1-1-6 a díky aktuálně 8. místu v tabulce bude mít klidné jaro a spoléhat na zápasy doma. Na Slovácku určitě nebude po zimě optimální terén a Bohemka se bude snažit hrát nepřijemný presink a tak vstřelení branek bude v tomto zápase velký problém, více jak 3 branky by rozhodně neměly padnout.

Tip : under 2,5 - bwin.com

Kurz : 1,53 - 75 %

 

Komentáře (1)

  1. JoJose říká:

    1x Void + 1x KO
    -65 bodů

Přidej komentář

Nejdříve se musíte přihlásit pro přidání komentáře.