Úterý v 14.32 - 26.Duben 2011 | napsal : counterpika | rubrika: tenis

ATP Estoril : Hanescu - Anderson

28.4. - 12:00

Už minulý týden v Barceloně si Victor Hanescu (63.) dokázal s K. Andersonem (34.) poradit ve dvou setech 6-4, 6-4, což vypadá dost vyrovnaně, ale zápas měl naprosto jednoznačný průběh v podání Hanesca. Anderson neměl za celý zápas jediný brejkbal a ani trochu se mu nedařilo podání. Hanescu využil pouze 2 brejkbaly z 12, což dokazuje velkou sílu rumunského tenisty na antuce. Hanescu vypadl v Barceloně v osmifinále, ale na raketě Ferrera. Turnaje v Estorilu se ani jeden z tenistů nezúčastnil v sezóně a tak jejich výkony v prvním kole mohli být všelijaké, ale výsledky i hra obou mě jen utvrdila v mém picku. Hanescu s přehledem porazil po kvalitním výkonu Machada 6-3, 6-3 a pustil ho k jedinému brejkbalu, který portugalský antukář nevyužil. Hanescu je nejsilnější jednoznačně na antuce, v letošní sezóně ale vyhrál i na hardu, sice jen 2x, z toho ale jednou porazil opět právě K. Andersona, pro kterého je hard naopak povrch, který mu nejvíce vyhovuje. Už před včerejším zápasem jsem se na jednom fóru dočetl, že K. Andersonovi se to v Estorilu příliš nezamlouvá a den před zápasem s De Bakkerem se znuděný po 10 minutách tréninku vrátil na hotel. Na to, že De Bakker neodehrál letos na antuce ani zápas, měl letošní bilanci 2/5 a nehrál do včerejšího zápasu s Andersonem 6 týdnů v kuse kvůli problémům se zuby, tak ho pořádně potrápil. Za zmínku stojí určitě i to, že dokázal Andersona 3x brejknout a v prvním setu zvítězit 7-5. Vizitkou obou tenistů byl hlavně nekvalitní servis, časté nevynucené chyby a nepříliš agresivní hra. Kariérní bilance Hanesca na antuce je 194/118, zatímco Anderson preferuje tvrdý povrch a na antuce je  slabý, hraje na ní minimu zápasů a jeho kariérní bilance je 28/24. Letos má na ní krom včerejší výhry jen jednu další, v třísetové bitvě s Cuevasem v Barceloně v prvním kole. Věřím, že tento zápas bude mít stejný scénař jako minulý týden a Anderson jen stěží uspěje.

Pick 1: Hanescu
Bookie : bet-at-home | 1,55|