Středa v 13.11 - 05.Červen 2013 | napsal : pierre | rubrika: BetClic

kvalifikace o MS 2014, ČR - Itálie

Karel Poborský tipuje kvalifikaci o MS 2014 a věří, že porazíme Itálii 1:0!

Karle, jak si myslíš, že se náš zápas proti Itálii bude vyvíjet a jakým výsledkem nakonec skončí? Myslíš si, že nám role outsidera, který nemá co ztratit, může pomoct k dobrému výkonu?

Role outsidera nám vždycky vyhovovala a troufám si říct, že to bude i tentokrát. Pro náš tým to bude proti Itálii snazší, protože nebude muset nic vymýšlet a tvořit. Prostě proti silným soupeřům většinou hraje lépe a podává soustředěnější a kompaktnější výkony. Proto si myslím, že proti silné Itálii vyhrajeme 1:0.

Náš tým nedává mnoho gólů. Jaký máš recept na překonání pevné italské obrany?

Najít recept na překonání italské obrany bude těžké, protože Italové momentálně nemají slabiny. Naši kluci budou muset hrát s obrovskou bojovností, zahrát na 120 % a
musí proměnit tu jednu/dvě šance, které si vytvoří během hry. Dále nesmíme Italy pustit do vedení, protože dotahovat jakékoliv gólové manko by bylo velice těžké a neřešitelné. Takže musíme být od první minuty zkoncentrováni a musíme využít sebemenší chyby soupeře.

Souhlasíš , že italské mužstvo pod trenérem Prandellim, má jiný charakter v porovnání s minulými italskými výběry?

Jejich mužstvo podle jmen netvoří 11 hvězd, na jaké jsme byli zvyklí. Ba naopak je to mužstvo, které je omlazené a které na sobě tvrdě pracuje, nacož jsme nebyli u Italů zvylklí. Italský fotbal se hodně změnil za poslední roky a je v něm hodně vynikajicí kvality, poctivosti a pracovitosti. Jako tým už nehrají to urputné catenaccio ve stylu ‘hlavně nedostat gól’, ale hrají na vítězství se spoustou gólů. Dneska jejich mužstvo nemá slabiny ani vzadu ani vpředu.

Jaké jsou rozdíly mezi oběma týmy?

Co se týká brankařů, tak oba, Čech i Buffon, jsou absolutní špička, tam problémy mít nebudeme. V obraně také nemáme až takové problémy, oni samozřejmě taky ne. Myslím si, že nás Italové přehrají v záložní řadě, kde mají více kvalitnějších a kreativnějších hráčů. A pak v útoku, kde mají hráče, co umějí proměnit šance a dát gól, na rozdíl od českého týmu, který má velké problémy s proměňováním šancí. My se na
koncovku strašně moc nadřeme a napracujeme. Náš tým jich zatím v celé kvalifikaci nastřílel strašně málo z šancí, které si vytvořil. Naše koncovka je trnem v patě, což se bohužel nedá říci o Italech. V tom vidím největší rozdíl mezi oběma mužstvy.

Jejich jedinou slabinou by snad mohl být špatný den Balotelliho, který je vynikající hráč, ale nikdo neví, co na hřišti vyvede. Je schopný rozhádat celý tým a nabourat jeho herní systém a pohodu. Může to být klíčový článek v našem zápase s Itálií. V tom vidím naše šance.

Jak už si předtím zmínil oba brankáři Petr Čech a Gianluigi Buffon patří ke světové špičce. Oba dosáhli a vyhráli řadu světových ocenění. Jaký je mezi nimi rozdíl?

Petr Čech je výborný 1na1, je hodně velký a dokáže se hodně roztáhnout. Jeho rozsah je neuvěřitelný, takže z bezprostřední blízkosti je velice těžké mu dát gól.

Buffon na druhou stranu posbírá hodně míčů svoji výškou ve vzduchu. Zrovna u těchto dvou brankářů se slabiny hledají těžko, protože oba jsou absolutní špička. Ale oba to jsou taky lidé a záleží na momentální formě, štěstí, a taky na počasí, v kterém se zápas bude hrát. V dnešní době, kdybych měl někomu poradit,
jak vyzrát na Petra Čecha nebo Gianluigi Buffona, tak bych rady hledal těžko. Oba splňují veškeré brankářské dovednosti na maximum.

A jaké jsou tvoje další tipy na zbylé kvalifikační zápasy Lichtenštejnsko – Slovensko, Portugalsko – Rusko a Argentina – Kolumbie?

První zápas Lichtenštejnsko – Slovensko tipuji 2:0 pro domácí. Slováci jsou hodně nevyrovnaný a Lichtenštejnsko hraje doma, kde je dost silné.

V druhém zápase Portugalsko – Rusko tipuji Portugalsko. To by mělo doma potvrdit svoji kvalitu a vyhrát. Můj tip na přesný výsledek je také 2:0.

Ve třetím zápase Argentina – Kolumbie favorizuji Argentinu, která by doma neměla zaváhat a vyhrát do třetice také 2:0.

 

Přidej komentář

Nejdříve se musíte přihlásit pro přidání komentáře.